Matijašević je istaknuo kako se, osim zadržavanja svih petstotinjak radnika, kao uvjet kupcu treba postaviti i rok od tri godine u kojemu ne smiju biti otpušteni, s obzirom na neka dosadašnja iskustva kada su novi vlasnici radnike otpuštali nedugo nakon kupnje.
Nakon dva propala natječaja, Dalmacijavino ulazi u treći krug u kojemu će država pokušati prodati 79,59 posto dioničkog udjela splitskog vinara po posebnim uvjetima, odnosno za jednu kunu uz otkup što većeg dijela duga od gotovo pola milijarde kuna, od kojih samo prema državi dug iznosi oko 370 milijuna kuna.
Sindikat će potencijalnim investitorima ponuditi socijalni sporazum, kojim će se obvezati na strogo poštivanje radničkih prava, ali i zajamčiti da će tvrtka, i nakon promjene vlasničke strukture, nastaviti s temeljnim djelatnostima vinogradarstva i vinarstva.
Zadovoljni načinom na koji je privatizirana splitska Željezara, sindikalisti su uvjereni da će Vlada i u slučaju Dalmacijavina održati obećanje i podržati one investitore kojima je namjera vratiti splitskog vinara u tržišnu utakmicu.
Prema informacijama iz Dalmacijavina, interes za kupnju tog nekad vodećeg hrvatskog vinara pokazali su Ante Todorić, Željko Kerum, Milan Lučić, Enver Moralić, te ruski poduzetnik Dmitrij Železnjak, čije se ponude očekuju u trećem krugu prodaje.
Župan Ante Sanader rekao je da će Županija uskoro zajedno s predstavnicima imotske tvrtke Vodoprivreda, čiji je Županija 33-postotni vlasnik, a kojoj zbog golemih obveza prijeti stečaj, organizirati sastanak s Hrvatskom vodoprivredom, suvlasnikom u 14-postotnom udjelu, kako bi se osiguralo plaćanje dijela poslova unaprijed radi, kako je rekao, golog preživljavanja. Također će i sa Splitskom bankom pokušati osigurati davanje zajma radi omogućavanja redovitog poslovanja i isplate plaća za 80-ak radnika.