Od toga su samo hodroelektrane na Cetini, i to bez Peruće i Orlovca koji su izvan pogona, proizvele 10 milijuna kilovatsati struje. Peruća i Orlovac ne rade jer je međudotok u Cetinu veći od potrebnog za rad punim kapcitetom ostalih elektrana na toj rijeci, i to Đala, Zakučca i Kraljevca.
Tako se akumulacije Peruća i Buško blato pune i stvaraju se zalihe vode za iduće razdoblje. U Peruću svake sekunde dotječe više od 180 prostornih metara vode, što je dvostruko više nego prije posljednjih kiša, pa je razina vode već prešla kvotu 354 metra iznad mora, i do samog vrha brane ostalo je još šest metara, doznaje se u HEP-u.
Neispuštanje vode iz Peruće u donji tok Cetine preko turbina istoimene pribranske hidroelektrane sprječava veće povećanje vodostaja te rijeke, a time i eventualno izlijevanje vode iz korita i poplavu okolnih površina, jer je vodostaj na mjerom mjestu kod Hana narastao od 110 cm prije kiša, na današnja 223 cm.
U Sinjskom je polju dio poljoprivrednih površina pod vodom, unatoč tomu što crpke melioracijskog sustava, dnevnog kapaciteta 1,5 milijun prostornih metara, stalno rade i prebacuju vodu iz kanala u Cetinu kod Trilja.
Od početka prosinca do danas na području slijeva Cetine palo je 290 litara kiše po četvornom metru, a prošle godine u istom razdoblju 139 litara.
(Hina) xbper yds