SLALOM SESTRIERE: MILLER ZA POVIJEST, KOSTELIĆ ODUSTAO

SESTRIERE/ZAGREB, 13. prosinca (Hina) - Američki skijaš Bode Millerpobjednik je drugog slaloma sezone za Svjetski kup voženog utalijanskom Sestriereu. Miller je pobijedio s vremenom od 1:39.03minuta.
SESTRIERE/ZAGREB, 13. prosinca (Hina) - Američki skijaš Bode Miller pobjednik je drugog slaloma sezone za Svjetski kup voženog u talijanskom Sestriereu. Miller je pobijedio s vremenom od 1:39.03 minuta.

Drugo mjesto sa 1.27 sekundi zaostatka zauzeo je Švicarac Silvan Zurbriggen, a treće sa 1.41 sekundi slabijim vremenom Finac Kalle Palander.

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić nakon prve je vožnje zauzimao osmu poziciju, ali je u drugoj vožnji odustao samo nekoliko vrata prije cilja, te i dalje ostaje bez bodova ove sezone.

Miller je pobjedom u Sestriereu postao tek drugi skijaš u povijesti Svjetskog kupa kojemu je uspjelo pobijediti u sve četiri discipline (slalom, veleslalom, superveleslalom, spust) u istoj sezoni. Prije njega to je uspjelo samo Marcu Girardelliju.