NBA: SUNSI POBJEDOM U SALT LAKE CITYU VODEĆI

NEW YORK, 1. prosinca 2004. (Hina/Reuters) - Zoran Planinić jesudjelovao sa 15 minuta, 7 koševa i 5 skokova u pobjedi New JerseyNetsa nad Charlotte Bobcatsima (99:86), a tim trijumfom su Netsikonačno prekinuli niz od devet poraza, jedan od najgorih u povijestikluba.
NEW YORK, 1. prosinca 2004. (Hina/Reuters) - Zoran Planinić je sudjelovao sa 15 minuta, 7 koševa i 5 skokova u pobjedi New Jersey Netsa nad Charlotte Bobcatsima (99:86), a tim trijumfom su Netsi konačno prekinuli niz od devet poraza, jedan od najgorih u povijesti kluba.

Stvari su se konačno posložile za momčad iz East Rutherforda, Richard Jefferson (23), Eric Williams (22) i Alonzo Mourning (18,11 skokova) su u trećoj četvrtini slomili otpor Charlottea, za koje je "rookie" Emeka Okafor dao 26 poena i 12 skokova.

Phoenix Sunsi su slavili u Salt Lake City kod Utah Jazza (115:102), za koje je Gordan Giriček dao 5 koševa i 3 asista u 22 minute igre. "Jazzere" su "utišali" Amare Stoudamire (29) i Steve Nash (20, 14 asista), a Phoenixu je to osma pobjeda zaredom i sada su oni najbolja momčad lige sa omjerom 12:2. Carlos Boozer je bio odličan sa 27 poena i 18 skokova, no nije imao dovoljno raspoloženih suigrača u momčadi Utaha.

U velikom derbiju sjevera Portland Blazersi su sa 100:94 svladali Seattle SuperSonicse i skinuli ih sa vodećeg mjesta lige. Junak pobjede za domaćine bio je Shareef Abdur-Rahim (25), dok je Ray Allen sa 21 košem predvodio Seattle.

Milwaukee Bucksi su bez Tonija Kukoča izgubili kod kuće od Lakersa, a utakmicu karijere je za goste odigrao Brian Cook (25), dok Kobe Bryant (20) po prvi puta nije bio najbolji strijelac Lakersa. Bucksima nije ponmogao ni raspoloženi Desmond Mason (32). Bryantov bivši suigrač Shaquille O'Neal briljirao je sa 34 poena i 17 skokova u Miamiu, no njegova momčad je izgubila od Toronto Raptorsa (94:92).