NBA: GARNETT BOLJI OD SHAQA

NEW YORK, 17. studenog 2004. (Hina/Reuters) - Hrvatski košarkaš GordanGiriček sudjelovao je sa 19 minuta i 11 poena (šut 3:8) u pobjedi UtahJazza (107:105) kod novog člana lige Charlotte Bobcatsa.
NEW YORK, 17. studenog 2004. (Hina/Reuters) - Hrvatski košarkaš Gordan Giriček sudjelovao je sa 19 minuta i 11 poena (šut 3:8) u pobjedi Utah Jazza (107:105) kod novog člana lige Charlotte Bobcatsa.

Zagrepčanin je pogodio svih pet slobodnih bacanja, startao je u petorci, a od sedam dosadašnjih utakmica najbolja mu je bila ona protiv Denvera, kada je dao 15 koševa.

Iako momčad iz Utaha ima sjajan start (6:1), trener Jerry Sloan nije bio zadovoljan igrom svojih igrača, ali ni tretmanom kod sudaca. Utah je nakon poluvremena gubila sa 22 razlike, no potom se klub iz Salt Lake Citya digao do pobjede zahvaljujući sjajnom Carlosu Boozeru ( 34, 13 skokova) i trici Raje Bella (22) na 18 sekundi do kraja. Pred samo 10.000 gledatelja Bobcatse (1:5) je predvodio Keith Bogans sa rekordom karijere od 28 poena.

Najbolja momčad lige su Seattle Sonicsi koji su sinoć na krilima odlične igre Raya Allena (37) u gostima svladali (103:95) Philadelphia Sixerse. To je sedma uzastopna pobjeda Sonicsa, koji su izgubili samo u prvoj utakmici sezone i to sa 30 razlike protiv Los Angeles Clippersa. Sinoć su Sonicsi postavili klupski rekord u tricama - pogodili su ih čak 18, od čega Allen sedam, a Srbin Vlada Radmanović šest.

Večer nije bila dobra za Teksašane, u Atlanti su izgubili Houston Rocketsi (88:84), unatoč dobroj predstavi Yao Minga (27, 11 skokova) i Tracya McGradya (21). Houston je u zadnjih šest minuta ušao sa 11 poena prednosti, nedovoljno da se izbjegne čak peti poraz u prvih devet utakmica sezone. Dallas Mavericksi su kod kuće izgubili od vrlo dobrog Phoenixa (107:101) za koje je sjajan bio Amare Stoudemire (34,11 skokova), te bivši Maverick Steve Nash (17, 18 asista). Šest je godina Nash proveo u Dallasu, bio je ljubimac, no ipak nije odolio 60 milijuna dolara vrijednoj ponudi iz Phoenixa. U gledalištu je ipak bilo podosta ljudi odjevenih u majice Mavsa sa Nashovim brojem 13.

Da sve ne bude crno za Teksas, San Antonio je lako slavio protiv New York Knicksa (99:81), uz 18 poena Tonya Parkera, dok je 29 poena Peđe Stojakovića odvelo Savramento u trijumf nad Chicago Bullsima (0:5), jedinoj momčadi bez pobjede.

Dolazak Shaquillea O'Neala u Miami ipak ne znači da je momčad sa Floride nepobjediva. O'Neal je dao 20 koševa i 15 skokova, a povratnik u momčad Dwayne Wade dao je 20 od 25 koševa u prvom poluvremenu, no Miami je ipak glatko izgubio (108:97) kod Minnesote. Junak dvoboja bio je Kevin Garnett sa 25 poena, 21 skokom i 8 asista, a postao je i tek 14. igrač u povijesti lige sa više od 14.000 koševa, 7000 skokova i 3000 asista.