NBA: SEATTLE I DALJE GAZI

NEW YORK, 29. studenog 2004. (Hina/Reuters) - Zahvaljujući 25 koševaDwaynea Wadea i raspoloženom Shaquilleu O'Nealu (21), koji jeizjednačio klupski rekord jer je pogodio svih devet pokušanih šuteva,Miami Heat su kod kuće svladali Boston Celticse sa 106:104.
NEW YORK, 29. studenog 2004. (Hina/Reuters) - Zahvaljujući 25 koševa Dwaynea Wadea i raspoloženom Shaquilleu O'Nealu (21), koji je izjednačio klupski rekord jer je pogodio svih devet pokušanih šuteva, Miami Heat su kod kuće svladali Boston Celticse sa 106:104.

Miami (10:5) je dolaskom Shaqa postao noćna mora za protivnike sa Istoka, ovo im je deveta pobjeda uz samo jedan poraz, a ove sezone ne znaju za poraz kada postižu više od 100 koševa. Protiv Bostona nije sve išlo glatko, Paul Pierce (17) i Ricky Pierce (16) su promašili zadnje šuteve koji su mogli donijeti pobjedu gostima.

Od hrvatskih igrača sinoć je nastupio Zoran Planinić koji u devet minuta nije upisao koša u porazu svojih New Jersey Netsa kod Portlanda (83:71). Kakva se utakmica igrala u Portlandu svjedoči i podatak da su obje momčadi na poluvremenu postigle samo 55 koševa, što je izjednačenje negativnog NBA rekorda - samo su San Antonio i Houston 2003. do poluvremena zabili samo 55. Koševi su nešto čega se nećete nauživati u dvobojima Portlanda i Netsa - zadnji puta kada su igrali bilo je tek 64:60 ili samo pet koševa više od najgore utakmice svih vremena.

Koševe u izobilju, čak 231, vidjeli su gledatelji u Sacramentu, no Kevin Garnett (28), Sam Cassell (25) i ostali igrači Minnesota Timberwolvesa su ih rastužili pobjedom nad njihovim Kingsima (121:110).

Seattle Sonicsi su najbolja momčad lige (13:2), a sinoć su Rashard Lewis (22), Ray Allen (19) i ostali to dokazali pobjedom nad desetkovanim Indiana Pacersima (103:95).

Igrač večeri je Larry Hughes iz Washingtona koji je u pobjedi nakon produžetka svojih Wizzarda kod Toronta (114:109) imao "triple-double" - 33 poena, te po 10 skokova i asista. Hughes je posebno briljirao u zadnjoj četvrtini koju je odigrao poput Michaela Jordana, zabivši 21 koš u četvrtini u kojoj su Wizardsi gubili sa 10 razlike.