Većina duga odnosi se na dugoročni dug, 10,98 milijardi eura, na kratkoročni 2,52 milijarde eura, na obveze po povezanim osobama 1,11 milijardu eura.
Bruto inozemna potraživanja u kolovozu su povećana za 319 milijuna eura, na 13,68 milijuna eura. Neto inozemni dug smanjen je za 8 milijuna eura, na 923 milijuna eura, a u odnosu na kraj prošle godine neto inozemni dug povećan je za 467 milijuna eura.
Banke su u ovoj godini povećale svoj dug prema inozemstvu za nešto više od milijardu eura, a potraživanja za 383 milijuna eura, dok je situacija obrnuta kod poslovnog sektora, gdje je neto dug smanjen za 114 milijuna eura.
Slovenske devizne rezerve krajem rujna iznosile su 7,38 milijardi eura, od kojih se 6,36 milijarde eura odnosi na devizne rezerve centralne banke, a preostali iznos na rezerve poslovnih banaka.
Rast gospodarske aktivnosti u Sloveniji u drugom polugodištu ove godine bit će umjereniji nego u prvom dijelu godine, kada je realni bruto domaći proizvod (BDP) porastao za 4,2 posto. Banka Slovenije tako procjenjuje da će rast realnoga BDP-a u cijelog godini iznositi 3,8 posto.
Po nekim pokazateljima dinamika aktivnosti u većini neindustrijskih djelatnosti je smanjena, dok tekuća dinamika industrijske proizvodnje ostaje na visokoj razini, navodi se u Biltenu Banke Slovenije.