Mirković je za Hinu izjavio da Škola nastavlja redovit rad te da nije zaprimila nikakvu odluku Ministarstva znanosti, obrazovanja športa glede dopusnice. O najavama ministra Dragana Primorca o ukinuću dopusnice doznao sam iz medija, kaže i dodaje kako ne vjeruje da je to ministar rekao.
Po njegovim riječima pravilnik o utvrđivanju kriterija za ukidanje ili dodjelu dopusnice tek je pred izradbom u Ministarstvu.
Privatna Visoka škola za glazbenu umjetnost "Ina Mirkovića" počela je raditi 1991., a 1995. dobiva pravo javnosti, odnosno dopusnicu za rad. Danas na njoj studira 50 apsolvenata s potporom Ministarstva, kojima je ostao ispit ili dva do diplome, naveo je Mirković i dodao kako očekuje da Ministarstvo za njih isplati dug kako bi dovršili školovanje.
Treću je godinu završilo 25 studenata s potporom Ministarstva, za koje, kako tvrdi Mirković, nije platilo cijelu treću godinu te nisu ni upisani na četvrtu godinu, osim nekolicine koji su sami platili školovanje.
Školu polazi i 17 studenata koji studiraju za vlastite potrebe.
Mirković tvrdi da su pritisci na Školu pokušaj da Ministarstvo izbjegne obvezu da namiri dug za studente koji su studirali s njegovom potporom.
U Zagrebu su se danas sastali predstavnici Ministarstva s tridesetak studenata Škole, a Ministarstvo se obvezalo da će riješiti pitanje studenata tako da završe studij u Lovranu ili na Glazbenoj akademiji u Zagrebu.
Prije sastanka ta je skupina studenata prosvjedovala pred zgradom Ministarstva zajedno s roditeljima, tražeći rješenje svojeg statusa i nastavak školovanja, koje im je sada onemogućeno zbog različita tumačenja obveza između vlasnika Škole i Ministarstva. Zbog neriješenih financijskih odnosa Ministarstva i Škole oko stotinu studenata još nije počelo nastavnu godinu, a diplomanti ne mogu dobiti diplomu.
Kako kažu studenti, vlasnik Škole Mirković uvjetovao je izdavanje diplome plaćanjem svote od 18 tisuća eura, što je cijena za drugu, treću i četvrtu godinu studija za jednog studenta. S druge strane, Ministarstvo tvrdi da je ugovor o studiranju na teret Ministarstva potpisan samo za jednu studijsku godinu i to za 2000., a ne za sve četiri.