Natječajem je ponuđena početna cijena od 11,3 milijuna kuna, uz obvezu zapošljavanja 80 od 220 bivših radnika.
Pri prvom pokušaju prodaje određena je bila početna cijena od 19 milijuna kuna, u drugom 16,1 milijun kuna, a u trećem je smanjena za 30 posto u odnosu na prošli put.
Kako prodaja nije uspjela, stečajni upravitelj "Omiala" Marko Bitanga najavio je kako će, da bi sačuvao vrijednost imovine Skupštini vjerovnika, sazvanoj za 26. srpnja, predložiti prihvaćanje stečajnog plana, koji predviđa da se razlučni vjerovnici, HEP, TLM, te državne ustanove i fondovi, odreknu dijela svojih potraživanj,a što bi omogućilo prodaju po višoj cijeni i ponovno pokretanje proizvodnje.
Omiški "Omial" opterećen je potraživanjima od ukupno oko 56 milijuna kuna, od čega oko 23 milijuna potražuju radnici, a ostatak razlučni vjerovnici, državne ustanove, šibenski TLM i HEP.
Bitanga je izjavio kako je u pregovorima s razlučnim vjerovnicima već postigao načelne dogovore te da vjeruje kako će se takav stečajni plan na idućoj Skupštini vjerovnika prihvatiti.
Neslužbeno se doznaje kako bi početna cijena "Omiala" u tom slučaju "narasla" na 14,5 milijuna kuna.
Za kupnju ili poslovnu suradnju s "Omialom", sudeći prema pismima namjere, zainteresirano je više tvrtki iz Hrvatske, Italije, Kanade i Rusije, a najviše je zainteresirana zadarska tvrtka "Aluplast" koja je i ranije surađivala s "Omialom", a koja je u pismu namjere navela cijenu od 12 milijuna kuna.