Posmrtni ostatci žrtava bili su u Zavodu za sudsku medicinu u Zagrebu do kraja 2002., a od tada do danas na Mirogoju.
Uz blagoslov, žrtvama je odana počast te je održan mimohod okupljenih, među kojima je, uz čelnike Bjelovarsko-bilogorske županije, gradova i općina, Hrvatske vojske i policije, udruga iz Domovinskog rata, bila i rodbina ubijenih.
Ostatci žrtava, smješteni u limenim lijesovima privremeno su položeni pokraj oltara u kapelu svetog Andrije, na istoimenom bjelovarskom groblju.
Ondje će biti sve do lipnja iduće godine kada će biti završena zajednička grobnica sa spomenikom u šumi Lug, pokraj Bjelovara, gdje je i pronađen najveći broj žrtava.
Jer, kako kažu u županijskom Odboru za podizanje spomen-obilježja prešućivanim hrvatskim žrtvama Drugog svjetskog rata i poraća, nemoguće je bilo identificirati žrtve.
Gradnju zajedničke grobnice sa spomenikom financirat će s 200 tisuća kuna Bjelovarsko-bilogorska županija, a autor spomenika je akademski slikar Dubravko Adamović.
U župnoj crkvi svete Terezije Avilske služena je misa.
Zdravko Ivković iz Odora za podizanje spomen-obilježja prešućivanim žrtvama II. svjetskog rata i poraća Bjelovarsko-bilogorske županije podsjetio je kako je u šumi Lugu kraj Bjelovara pronađeno 228 žrtava, uglavnom civila s područja cijele današnje Bjelovarsko-bilogorske županije. U šumi Trnovci u općini Kapela pronađeno je 65 tijela i to vojnika NDH koje su jugokomunističke vlasti ubile nakon križnog puta i povratka iz Bleiburga.
Ivković je istaknuo da broj hrvatskih žrtava II. svjetskog rata i poraća u toj županiji time nije konačan, jer se istražuju još mnoga grobišta, a samo u Rajsburškoj šumi pokraj Bjelovara još je osam grobnica, od kojih su samo u jednoj pronađeni ostatci 20 žrtava.