NBA: 137 koševa Washingtona, Detroit još neporažen

NEW YORK, 12. studenog 2005. (Hina/DPA) - Gordan Giriček ugradio je 6poena (šut 3:7), te po 1 skok i asist u pobjedi svojih Utah Jazza nagostovanju kod Toronto Raptorsa 84:99, dok je Zoran Planinić postigao9 koševa u 17 minute igre u porazu New Jersey Netsa (102:90) kodIndiana Pacersa.
NEW YORK, 12. studenog 2005. (Hina/DPA) - Gordan Giriček ugradio je 6 poena (šut 3:7), te po 1 skok i asist u pobjedi svojih Utah Jazza na gostovanju kod Toronto Raptorsa 84:99, dok je Zoran Planinić postigao 9 koševa u 17 minute igre u porazu New Jersey Netsa (102:90) kod Indiana Pacersa.

Netsi se nisu mogli suprostaviti sjajnoj trojci Indiane - Ronu Artestu (30), Jermaineu O'Nealu (20) i Anthonyu Johnsonu (19), a odlučila je treća četvrtina koju su domaćini dobili sa 35:20 i tako poveli sa čak 28 koševa razlike. Vince Carter je sa 18 poena predvodio New Jersey.

Utah je lako dobila Toronto, koji ni nakon pete utakmice ne zna za pobjedu, što im je najgori start u povijesti kluba. Susretom je dominirao turski centar Mehmet Okur sa 29 poena i 12 skokova, a pobjedom je Utah ostala na čelu divizije Northwest.

U nazanimljivijem srazu večeri Philadelphia je slavila kod Lakersa (85:81), a Allen Iverson (34) je dobio izravni dvoboj protiv Kobea Bryanta, koji je utakmicu završio sa 17 poena i šutom 7:27.

Detroit Pistonsi su sa 84:81 svladali Portland Trail Blazerse i tako ostali jedina neporažena momčad lige. Među zanimljivim rezultatima je i pobjeda Washington Wizardsa nad Seattle SuperSonicsima od 137:96, a momčad iz glavnog grada u zadnjih 11 i pol godina nije dala više koševa negoli sinoć.