Veleslalom u Soeldenu: Janica i Nika briljirale u drugoj vožnji

ZAGREB/SOELDEN, 22. listopada 2005. (Hina) - Trostruka svjetskaprvakinja Janica Kostelić osvojila je drugo mjesto u veleslalomuSvjetskog kupa u Soeldenu. Nika Fleiss je bila 15., a Ana Jelušić nijeuspjela izboriti drugu vožnju.
ZAGREB/SOELDEN, 22. listopada 2005. (Hina) - Trostruka svjetska prvakinja Janica Kostelić osvojila je drugo mjesto u veleslalomu Svjetskog kupa u Soeldenu. Nika Fleiss je bila 15., a Ana Jelušić nije uspjela izboriti drugu vožnju.

U uvodnoj utrci Svjetskog kupa slavila je Slovenka Tina Maze, kojoj je to peta pobjeda u karijeri. Treća je bila Šveđanka Anja Paerson (+0,44).

Janica Kostelić može biti izuzetno zadovoljna svojim nastupom u Soeldenu, budući da joj nedostaje snježnih treninga. Zbog napuknuća mišića lijeve noge sredinom rujna morala je mirovati mjesec dana. Danas je Janica briljirala u drugom laufu, u kojem je ostvarila najbolje vrijeme.

Svojim nastupom na startu sezone treba biti zadovoljna i Nika Fleiss, koja je po prvi puta u karijeri osvojila bodove u veleslalomu Svjetskog kupa. Nika je odlično odvezla drugu vožnju, te se je probila sa 26. pozicije na 15. mjesto. Samoborka je imala četvrto vrijeme druge vožnje.

Ana Jelušić je zauzela 41. mjesto u prvoj vožnji i nije uspjela izboriti drugi lauf.

Najviše razloga za nezadovoljstvo ima Finkinja Tanja Poutiainen, koja je bila vodeća nakon prvog laufa. No, na kraju je završila na 11. mjestu.

Nakon utrke u Soeldenu najbolje skijašice imaju mjesec dana pauze, budući da se natjecanje u Svjetskom kupu nastavlja krajem studenoga na američkom kontinentu.

1. Tina Maze (SLO) 2:24,59 (1:11,30-1:13,29)

2. Janica Kostelić (HRV) 2:24,93 + 0,34 (1:12,16-1:12,77)

3. Anja Paerson (ŠVE) 2:25,03 + 0,44 (1:11,30-1:13,73)

4. Kathrin Zettel (AUT) 2:25,98 + 1,39 (1:12,63-1:13,35)

5. Andrea Fischbacher (AUT) 2:26,22 + 1,63 (1:13,32-1:12,90)

6. Anna Ottosson (ŠVE) 2:26,36 + 1,77 (1:12,76-1:13,60)

6. Maria-J. Rienda-Contreras (ŠPA) 2:26,36 + 1,77 (1:11,81-1:14,55)

8. Martina Ertl-Renz (NJE) 2:26,41 + 1,82 (1:12,45-1:13,96)

9. Genevieve Simard (KAN) 2:26,94 + 2,35 (1:13,04-1:13,90)

10. Elisabeth Goergl (AUT) 2:27,00 + 2,41 (1:13,34-1:13,66)