ZAGREB, 21. listopada 2005.(Hina) - Pregled važnijih događaja do 12,30sati:
ZAGREB, 21. listopada 2005.(Hina) - Pregled važnijih događaja do 12,30 sati:

PEKING - Na Kineskim nacionalnim igrama zabilježen je zanimljiv slučaj dopinga, a u središtu skandala našla se prošlogodišnja svjetska prvakinja u polumaratonu kineska atletičarka Sun Yingjie. U nedjelju je pobijedila u maratonu i na doping kontroli nakon utrke bila je negativna. Samo 24 sata kasnije trčala je u finalu utrke na 10.000 metara, u kojoj je osvojila drugo mjesto. No, nakon te utrke bila je pozitivna na doping testiranju. U njenom urinu pronađen je zabranjeni steroid "androsteron". Zbog toga joj je oduzeta srebrna medalja koju je osvojila u utrci na 10.000 metara. No, zlato iz maratona moći će zadržati. Obje doping kontrole obavljene su u istom pekinškom laboratoriju, koji ima licencu Međunarodnog olimpijskog odbora. Kineska atletičarka i njen trener ostali su zapanjeni rezultatom doping kontrole nakon utrke na 10.000 metara. Sun Yingjie ističe da nije uzimala nedozvoljena stimulativna sredstava.

MADRID -Rezultati dvoboja 3. kola sa 2.082.500 eura vrijednog ATP turnira tenisača iz "Masters serije" u Madridu:

Robby Ginepri (SAD/16) - Nikolaj Davidenko (Rus/3) 6-3, 7-5

David Nalbandian (Arg/5) - Thomas Johansson (Šve/9) 6-3, 7-5

Radek Štepanek (Češ/10) - Jose Acasuso (Arg) 7-6 (3), 4-6, 7-6 (5)

David Ferrer (Špa/11) - Mariano Puerta (Arg/6) 6-7 (5), 6-1, 6-4

IVO KARLOVIĆ (HRV) - Dominik Hrbaty (Svk/14) 7-6 (9), 7-6 (3)

Florida Panthers - Washington Capitals 3:2

Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes 5:4 (produžetak)

Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 3:6

Nashville Predators - St. Louis Blues 3:2 (nakon kaznenih udaraca)

Dallas Stars - Los Angeles Kings 2:7

Vancouver Canucks - Phoenix Coyotes 3:2

ZURICH - Rezultati dvoboja 2. kola sa 1.3 milijuna dolara vrijednog WTA turnira tenisačica u Zurichu:

Francesca Schiavone (Ita) - Nadia Petrova (Rus/5) 3-6, 6-2, 7-6 (3)

Ana Ivanović (SCG) - Jelena Janković (SCG) 6-2, 6-1

Lindsay Davenport (SAD/1) - Daniela Hantuchova (Svk) 3-6, 7-5, 6-2

Katarina Srebotnik (Slo) - Amelie Mauresmo (Fra/2) 6-2, 6-0

Flavia Pennetta (Ita) - Sesil Karatančeva (Bug) 5-7, 6-1, 6-3

ZAGREB - Rezultati utakmica 1. kola nogometne Lige UEFA:

SKUPINA A:

Viking (Nor) - Monaco (Fra) 1-0 (Toni Nhleko 18)

CSKA S. (Bug) - Hamburger SV (Njem) 0-1 (Rafael van der Vaart 58)

Slobodna: Slavia (Češ)

SKUPINA B:

Maccabi PT (Izr) - Palermo (Ita) 1-2 (Omer Golan 45 / Franco Brienza 11, Christian Terlizzi 77)

Lokomotiv M. (Rus) - Espanyol (Špa) 0-1 (Raul Tamudo 54)

Slobodan: Brondby (Dan)

SKUPINA C:

Halmstad (Šve) - Hertha (Njem) 0-1 (Dušan Djuric 67-ag)

Steaua (Rum) - Lens (Fra) 4-0 (Victoras Iacob 14, Dorin Goian 17, Nicolae Dica 44, 62)

Slobodna: Sampdoria (Ita)

SKUPINA D:

Dnipro (Ukr) - AZ Alkmaar (Niz) 1-2 (Serhij Matjuhin 69 / Šota Arveladze 13, Tarik Sektioui 52)

Grasshoppers (Švi) - Middlesbrough (Eng) 0-1 (Jimmy Floyd Hasselbaink 10)

Slobodan: Litex (Bug)

SKUPINA E:

Basel - Strasbourg 0-2 (Amara Diane 15, Arthur Boka 25)

Tromso (Nor) - Roma (Ita) 1-2 (Ole Martin Aarst 42 / Samuel Kuffour 35, Cufre 84)

Slobodna: Crvena zvezda (SCG)

SKUPINA F:

CSKA M. (Rus) - Marseille (Fra) 1-2 (Vagner Love 80 / Sabri Lamouchi 23, Mamadou Niang 38)

Dinamo Bu. (Rum) - Heerenveen (Niz) 0-0

Slobodan: Levski (Bug)

SKUPINA G:

Šahtar (Ukr) - PAOK (Grč) 1-0 (Brandao 67-11m)

Rennes (Fra) - Stuttgart (Njem) 0-2 (Jon Dahl Tomasson 87, Danijel Ljuboja 90-11m)

Slobodan: Rapid Bu. (Rum)

SKUPINA H:

Zenit (Rus) - Vitoria Guimaraes (Por) 2-1 (Oleksandr Spivak 39-11m, Andrej Aršavin 54 / Neca 59)

Besiktas (Tur) - Bolton Wanderers (Eng) 1-1 (Ailton 7 / Jared Borgetti 29)

Slobodna: Sevilla (Špa)