EP rukomet (gluhi): Hrvatska - Rumunjska 47:17

ZAGREB, 23. rujna 2005. (Hina) - U susretu 3. kola Europskoga prvenstvaza gluhe rukometaše Hrvatska je u Istanbulu svladala Rumunjsku sa47:17 (18:12). Pred 100 gledatelja u dvorani Ahmet Coemert sudili suTurčin Ochat i Videnov iz Bugarske.
ZAGREB, 23. rujna 2005. (Hina) - U susretu 3. kola Europskoga prvenstva za gluhe rukometaše Hrvatska je u Istanbulu svladala Rumunjsku sa 47:17 (18:12). Pred 100 gledatelja u dvorani Ahmet Coemert sudili su Turčin Ochat i Videnov iz Bugarske.

HRVATSKA: Šagovac, Havić, Bašić, Pajić 13, Mažuran 17, M. Lušić, O. Lušić 1 (1), Lončarić 6, Barešić 1, Naumoski, Švec 1, Čehić 1, Kerum 2, Jusić 5.

RUMUNJSKA: Crioveanu, Dragulescu, Dumitrescu 4 (2), Ionescu 1 (1), Panceu 3, Mitu 4, Ionea 3, Havescu 2, Panduru, Dumica.

Sedmerci: Hrvatska 2 (1), Rumunjska 8 (3)

Isključenja: Hrvatska 12 minuta, Rumunjska 10

Hrvatski gluhi rukometaši su, prema očekivanju, s pola snage pobijedili Rumunjsku u utakmici 3. kola Europskoga prvenstva i o naslovu europskog prvaka odlučit će zadnja utakmica s Njemačkom u nedjelju s početkom u 18 sati.

Pobjeda protiv Rumunjske od rekordnih 30 zgoditaka razlike izborena je s pričuvnom postavom - Mario i Oliver Lušić, Mario Bašić, Angel Naumoski i prvi vratar Dean Šagovac nisu ni ulazili u igru, a u gledalištu su bili ozijeđeni Pero Jukić i Boris Gramnjak. Već od prve sekunde izbornik Vojo Bjegović je naredio "presing" po cijelom terenu i, mada rezultat u 15. minuti nije bio sjajan (8:6), taj ritam je posve umorio Rumunje, koji su bili "lak plijen" u drugom dijelu. Na poluvremenu je Bjegović igračima ponudio okladu -ako u 30 minuta drugoga dijela prime više od šest pogodaka, odmah poslije utakmice morali bi obaviti trening. Motivacija je uspjela, u drugom dijelu su "Tihi Pakleni" primili pet zgoditaka.

Vrlo razigran je bio Davor Mažuran s ukupno 17 zgoditaka, Ivan Pajić je sa 13 uoči zadnjega kola prvi strijelac prvenstva, a odlični su bili i Damir Lončarić (6) i vratar Edin Havić, koji je utakmicu završio sa čak 27 obrana. Ipak, nije se moglo do svjetskog rekorda među gluhima, koji drže također hrvatski rukometaši iz Melbournea ove godine kada su Tajvancima zabili čak 55 pogodaka.

U drugom susretu dana Njemačka je svladala Tursku sa 28:21, pa je prije zadnjega kola sada izvjesno da je SCG brončana, a o zlatu i srebru će odlučivati dvoboj "Tihih Paklenih" i Nijemaca.