SKV - sport u 12.30 sati

ZAGREB, 11. srpnja 2005.(Hina) - Donosimo pregled važnijih vijesti do12.30 sati:
ZAGREB, 11. srpnja 2005.(Hina) - Donosimo pregled važnijih vijesti do 12.30 sati:

ZAGREB - Na obje teniske ljestvice nije došlo promjena na samom vrhu. Švicarac Roger Federer uvjerljivo vodi i na Entry i na Champions Race ljestvici. Na ljestvici Entry Federer ima 6.980 bodova, drugi je Australac Lleyton Hewitt (3.840), a treći je Španjolac Rafel Nadal (3.750). Na Champions Race Federer vodi sa 910 bodova ispred Nadala (699) i Roddicka (436). Ivan Ljubičić na Entry ljestvici zauzima 19. mjesto sa 1.435 bodova, Mario Ančić je na 32. mjestu (1.115), dok je Ivo Karlović na 73. mjestu sa 535 bodova. Roko Karanušić je 148. (290), a Saša Tuksar 180. (236). Ljubičić je najbolje rangirani igrač i na Champions Race ljestvici. "Ljubo" zauzima 13. mjesto sa 217 bodova, Mario Ančić je tri mjesta niže (202), dok je Ivo Karlović na 70. mjestu sa 57 bodova. Roko Karanušić je 166. (9), a Saša Tuksar 189. (4).

MIAMI - U susretu drugog kola A skupine nogometnog Gold Kupa reprezentacija Hondurasa je pobijedila Kolumbiju 2:1. U drugom dvoboju skupine Panama i Trinidad i Tobago odigrali su bez pobjednika, 2:2. U skupini C Meksiko je bez većih problema porazio Gvatemalu 4:0, a Jamajka i Južna Afrika odigrale su 3:3. U skupini A vode Panama i Honduras sa po 4 boda, koliko imaju i vodeće momčadi skupine C, Jamajka i Južna Afrika.

PARIZ - Južnokorejski nogometni reprezentativac Ahn Jung-hwan (29) potpisao je jednogodišnji ugovor za francuski Metz. Ahn je posljednje sezone bio član japanskog prvoligaša Yokohama F-Marinos, a nakon što mu je istekao ugovor odlučio se ponovo okušati u Europi. Nakon Svjetskog prvenstva u Južnoj Koreji i Japanu, gdje je bio jedan od najboljih igrača turnira, potpisao je ugovor za talijansku Perugiu no nije se previše zadržao na Apeninima i vratio u Aziju.

LAGUNA SECA - Amerikanac Nicky Hayden pobjednik je Velike Nagrade SAD u klasi MotoGP, osme utrke Svjetskog prvenstva u motociklizmu. Hayden je na stazi Laguna Seca pobijedio ispred sunarodnjaka Colina Edwardsa i vodećeg u ukupnom poretku Talijana Valentina Rossia. Talijan je zadržao vodeću poziciju u svjetskom prvenstvu sa 186 bodova. Drugo i treće mjesto zauzimaju njegovi sunarodnjaci Marco Melandri (107) i Max Biaggi (100).

NEWPORT - U finalnom susretu ATP teniskog turnira u Newportu Britanac Greg Rusedski je pobijedio Amerikanca Vincea Spadeu 7-6 (3), 2-6, 6-4.

BEOGRAD - U finalnom susretu završnog turnira Svjetske lige odbojkaša reprezentacija Brazila je u Beogradu pobijedila Srbiju i Crnu Goru 3:1 (-14, 14, 19, 16) i tako po peti put slavila u ovom natjecanju. Brazilci su bili pobjednici Svjetske lige 1993, 2001, 2003 i 2004. godine. U susretu za treće mjesto Kuba je bila bolja od Poljske 3:2 (23, -22, -24, 18, 13).