SKV: Sport u 21.30 sati

ZAGREB, 3. srpnja 2005. (Hina) - Pregled važnijih događaja do 21.30sati.
ZAGREB, 3. srpnja 2005. (Hina) - Pregled važnijih događaja do 21.30 sati.

ALMERIA - Sa zlatom Tamare Boroš i srebrom Roka Tošića stolnotenisači su okončali natjecanje na Mediteranskim igrama u Almeriji. Boroš je u finalnom dvoboju pobijedila Talijanku Wenling Tan Monfardini sa 4:1 (11:6, 11:6, 11:5, 7:11, 12:10), dok je Tošić izgubio finalni dvoboj protiv Talijana Yang Mina 2:4 (11:7, 11:8, 11:6, 8:11, 4:11, 11:8).

ALMERIA - Nakon srebrnog odličja u paru sa Anom Vrljić, Matea Mezak je osvojila i brončano odličje u pojedinačnoj konkurenciji na MI u Almeriji, svladavši Talijanku Stephaniu Chieppi sa 6:3, 5:7, 6:2.

ALMERIA - U susretu za brončanu medalju na Mediteranskim igrama hrvatski vaterpolisti su poraženi od Srbije i Crne Gore sa 8:9 (1:2, 0:2, 5:1, 2:4).

LONDON - Prvi tenisač svijeta Švicarac Roger Federer po treći je put zaredom osvojio Wimbledon. Federer je u finalnom dvoboju sa 6-2, 7-6 (2), 6-4 nakon samo sat i 40 minuta svladao drugog nositelja Amerikanca Andyja Roddicka.

LES ESSARTS - Belgijanac Tom Boonen (Quick Step) pobjednik je druge etape "Tour de Francea" vožene od Challansa do Les Essartsa u dužini od 181.5 kilometara. Boonen je slavio u vremenu 3:51:31 sati, drugo mjesto zauzeo je Norvežanin Thor Hushovd (Credit Agricole), a treće Australac Robbie McEwen (Davitamon-Lotto). Vodstvo u ukupnom redoslijedu zadržao je Amerikanac David Zabriskie (CSC) sa dvije sekunde ispred sunarodnjaka Lancea Armstronga (Discovery Channel), dok je treći Mađar Laszlo Bodrogi (Credit Agricole) sa 47 sekundi zaostatka.

MAGNY COURS - Španjolski vozač Fernando Alonso (Renault) pobjednik je današnje utrke formule 1 za Veliku nagradu Francuske. Alonsu je to peta ovosezonska pobjeda. Drugo mjesto osvojio je Finac Kimi Raikkonen (McLaren-Mercedes), a treći je bio sedmerostruki svjetski prvak Michael Schumacher (Ferrari). U ukupnom poretku vodi Alonso sa 69 bodova, a slijede Raikkonen sa 45 i Michael Schumacher sa 40 bodova.