Vrsna povjesničarka umjetnosti prva je primijetila da je riječ o djelu majstora hrvatskog podrijetla i odmah je o tome izvijestila ministra kulture Božu Biškupića.
Djelo je kupljeno za 2,5 milijuna kuna od kojih je 1,9 miljuna izdvojila Vlada, a ostatak od 600 tisuća grad Trogir, Duknovićev zavičaj.
Otkupljeni reljef, po nalazima hrvatskih i inozemnih stručnjaka, pripada kasnijem umjetnikovu razdoblju, oko 1490., kad je Duknović radio na dvoru ugarskog kralja Matije Korvina. Reljef je veličine 50 cm x 38 cm.
Biškupić je zahvalio u ime Vlade Flori Tarner koja je uvjerila galerista Katza da je riječ o hrvatskom majstoru i da djelo pripada hrvatskoj kulturnoj baštini. Ministar je izrazio zadovoljstvo što je djelo koje se pojavilo na tržištu nakon 400 godina kupila hrvatska Vlada.
Duknovićev reljef je pronađen u vrlo dobru stanju i trebalo ga je samo očistiti, što su učinili stručnjaci Hrvatskoga restauratorskog zavoda u Zagrebu.
Ravnatelj splitskoga Konzervatorskog odjela Joško Belamarić, koji je s akademikom Igorom Fiskovićem pregledao reljef u Londonu, rekao je da će za sada biti smješten u Muzeju trogirske katedrale.
O važnosti reljefa govorili su i Flora Tarner, glavni konzervator Ministarstva kulture Miljenko Domijan, ravnatelj Hrvatskoga resturatorskog zavoda Ferdinand Meder i povjesničar umjetnosti Igor Fisković.
Ivan Duknović (Trogir, oko 1440. - ?, nakon 1509.) hrvatski renesansni kipar djelovao je u Rimu, Budimu, Veneciji i Trogiru, gdje je za kapelu katedrale izradio kipove sv. Ivana Evanđelistara i sv. Tome.
O Duknoviću su objavili monografije Kruno Prijatelj i Cvito Fisković.
(Hina) xta ymc