EI Baku - Komlenić osmi na 50m leđno

Autor: dlug
BAKU, 26. lipnja 2015.(HINA) - Mladi hrvatski plivač Kristian Komlenić osvojio je osmo mjesto u finalu utrke na 50 m leđno na Europskim igrama u Bakuu.

Komlenić je u finalu plivao 26,47 što je 27 stotinki sekunde slabiji rezultat od vremena kojeg je isplivao u polufinalu. Da je to ponovio u finalu zauzeo bi šesto mjesto."Loše sam odradio zadnjih 15 metara. Trebao sam ubrzati, ali nisam. To me koštalo boljeg plasmana," kazao je Komlenić koji je prije dva dana u Bakuu proslavio 18. rođendan.

Zlato je osvojio Rus Filip Šopin (25,40), drugi je Nijemac Marek Ulrich (25,44), dok je treći bio Ukrajinac Andri Klopcov (25,71).

U poslijepodnevnom dijelu plivačkog programa na EI nastupio je i Ante Lučev u polufinalu utrke na 100 m delfin i na koncu je zauzeo 13. mjesto s rezultatom 54,75. Lučev je plivao 35 stotinki sekunde brže nego u kvalifikacijama.

Posljednjeg dana plivačkih natjecanja na EI, u subotu 27. lipnja nastupit će Kristian Komlenić, Nikola Miljenić i Bruno Blašković na 50 m slobodno, te štafeta 4x100 mješovito.