EI Baku: Maltar jedini završio utrku

BAKU, 21. lipnja 2015. (Hina) - Hrvatski biciklist Bruno Maltar osvojio je 34. mjesto na cestovnoj utrci na Europskim igrama u Bakuu, dok preostala dva hrvatska predstavnika Emanuel Kišerlovski i Josip Rumac nisu završili utrku.

Maltar je 215,8 kilometara prošao za 5:33:43 sati zaostavši za pobjednikom Španjolcem Luisom Leonom Sanchezom nešto više od šest minuta. Sanchez je slavio u zadnjim metrima ispred Ukrajinca Andrija Grivka i Čeha Petra Vakoca. Za Španjolca je to druga medalja na EI jer na kronometru bio treći.

Staza je bila zahtjevna, a posebno dio koji se vozio kroz Stari grad. Vozilo se šest krugova po 12,8 km i 10 krugova po 13,9 km.

Utrku je završilo 60 biciklista od 125 koliko ih se pojavilo na startu. Među odustalima su bili i hrvatski predstavnici Emanuel Kišerlovski i Josip Rumac. Kišerlovski je nakon 12 kilometara bio peti, a nakon 39 km na trećem mjestu. Međutim, nakon 70 km je pao na 23. mjesto, a nakon udesa na 80 kilometru je morao odustati, baš kao i Rumac.