Parmać je najavio kako će stoga gradske vlasti hitno od države zatražiti tretiranje komaraca iz zraka, odnosno zrakoplovima.
Po njegovim riječima, razlozi neuspjeha u dosadašnjih ukupno tri tretiranja komaraca mogu se pronaći u činjenici da se županjska Posavina nekoliko tjedana nalazila pod ogromnim količinama poplavnih voda, što je pridonijelo razmnožavanju tih napasnika. Propustom drži i to što se tretiranju komaraca prišlo segmetivno, odnosno jer se nije prvo napravio prsten oko cijeloga grada pa se područje sužavalo i ulazilo u svaku pojedinu ulicu.
"Međutim, da se to i napravilo bilo bi nešto bolje, ali nikako dobro", kazao je Parmaći dodao kako bi i u tom slučaju netretiran ostao veliki broj okućnica, vrtova i njiva.
Naglasio je kako jedini uspjeh jamči "aviotretiranje", i to ne samo područja grada Županje, već i susjednih općina Babina Greda, Bošnjaci i Štitar.
"Obratit ćemo se hitno Ministarstvu zdravlja i dokazati da je situacija ne samo u Županji, već i u drugim područjima s komarcima alarmantna i tražit ćemo od države aviotretiranje komaraca", kazao je Parmać.
Dodao je kako je dosadašnja tri tretiranja platila država, a grad Županja, ukoliko država ne pristane na aviotretiranje, spreman je platiti još jedno tretiranje koje bu obuhvatilo cijeli grad, za što gradske vlasti namjeravaju izdvojiti 87.000 kuna.