Do 18 sati zabilježen je pad vodostaja od dva centimetra kod Svilaja i Orašja. Dvije trećine Bosanske posavine ipak su i u večernjim satima bile pod vodom koja nastavlja prodirati kroz rupu u nasipu na području mjesta Kopanica probijenu još prije dva dana.
Helikopterima se na to područje cijelog dana doprema materijal kako bi se zapriječio dalji prolazak vode. Lokalne vlasti sada planiraju probiti neoštećeni dio nasipa u okolici Brčkog i tako otvoriti put istjecanju vode iz okolice Orašja koja je na području te općine napravila ogromno jezero i nema se gdje prirodno povući.
U naseljima u kojima je to moguće provodi se sanacija terena pri čemu je prioritet prikupljanje i uništavanje trupala uginule stoke od čijeg raspadanja prijeti zaraza. U ostalim dijelovima BiH pogođenim poplavama iz kojih se voda ranije povukla uklanja se otpad, čiste kuće i pokušava provjeriti stanje na klizištima koja ugrožavaju brojne stambene objekte.
Samo na području Tuzlanske županije potvrđeno je postojanje više od šest tisuća klizišta a za cijelu zemlju još nema procjena. Uništena su cijela sela a do ruševina nekih od nih nije moguće ni doći jer je zemlja "progutala" cijele prometnice.
Klizište je tako uništilo i više od 300 metara ključne ceste koja preko Maglaja i Doboja povezuje Sarajevo s Bosanskim Brodom odnosno s Hrvatskom.
Prema procjenama koje je tijekom dana iznio ministar vanjskih poslova BiH Zlatko Lagumdžija poplave su ugrozile oko 23 tisuće četvornih kilometara teritorija te države odnosno 40 posto njene ukupne površine.
Potvrđeni broj smrtnih slučajeva u Bosni i Hercegovini prouzročenih poplavama povećan je na 21 nakon što je policija u Doboju pronašla tijelo žene za koju je utvrđeno da se utopila. Nagađa se kako bi broj smrtnih slučajeva mogao biti i veći jer je prijavljen nestanak više osoba no vlasti ističu kako će se to moći utvrditi tek nakon što se voda u cjelosti povuče i pretraže napuštene kuće.