U tome uglednom britanskom institutu predviđaju da će Njemačka do 2030. godine izgubiti aktualnu vodeću poziciju u Europi. Među čimbenicima koji bi trebali pripomoći ubrzanju britanskog gospodarstva u institutu izdvajaju rast broja stanovnika u Britaniji.
U godišnjem World Economic League Tableu, u kojem prikazuje uspone i padove u globalnom gospodarstvu, te prognozira pozicije gospodarstava u budućnosti, CEBR također navodi da će Kina prestići SAD u 2028. godini, što je kasnije nego što pojedini analitičari prognoziraju.
Ukupno gledano, Velika Britanija bit će drugo po veličini gospodarstvo u skupini najviše razvijenih u svijetu, navode u CEBR-u. Napominju ipak da će rast britanskog gospodarstva zaostajati za rastom u gospodarstvima u nastajanju poput Indije i Brazila.
Pozitivan doprinos rastu, uz povećanje stanovništva, trebala bi pružiti i manja ovisnost o ostalim europskim gospodarstvima, kao i relativno niski porezi u Britaniji prema europskim standardima.
Što se tiče Njemačke, u institutu smatraju da bi izgledi njezina gospodarstva bili znatno bolji kada bi došlo do raspada eurozone.
Za Francusku CEBR predviđa da će biti u skupini zapadnoeuropskih gospodarstva s najslabijim rastom i da će ju Velika Britanija prestići do 2018. godine. Među razlozima za takve prognoze navode slabi rast francuskog gospodarstva uslijed tamošnjih visokih poreza, pored drugih problema koji općenito muče gospodarstva eurozone.