U knjizi su izložena svjedočanstva 33 žene Vukovara koje su prošle različita stradanja i to je, kako je rekla Slavica Matković iz Bogdanovaca, tek manji broj žena koje su se odvažile govoriti o svojim traumama.
Predstavljači su kazali da hrvatska javnost nije sklona slušati traume zlostavljanih žena, zbog čega ih one i danas uglavnom nose u sebi.
Težimo oporavku i pomirbi, ali istinska pomirba može se postići samo ako ide ruku pod ruku s istinom i pravdom i oni koji su preživjeli mogu gledati u budućnost s nadom samo ako osjećaju da su njihove priče ispričane i saslušane, kazala je koordinatorica UN-a i stalna predstavnica Programa UN-a za razvoj u Republici Hrvatskoj Louisa Vinton.
Voditeljica projekta i urednica Marija Slišković kazala je da knjiga govori o strašnim stradanjima naroda koji rat nije želio i da se na njoj radilo duže nego i na jednoj do sada.
Do sada su u istom nizu izdavača "Žene u Domovinskom ratu" tisakne knjige o stradanju žene Zagreba, Osijeka, Zadra, Siska, Petrinje i Škabrnje.
Prim. dr. Sadika Biluš izrazila je nadu da će jednog danas žene dobiti zadovoljštinu za stradanja, a ministar Fred Matić najavio zakon koji će se riješiti prava seksulano zlostavljanih žena žrtava rata, koji će biti prvi takav zakon na području bivše Jugoslavije.