ZAGREB, 3. studenog 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

ZAGREB - U derbiju 6. kola Jadranske vaterpolske lige riječko Primorje je na svom plivalištu pobijedilo dubrovački Jug sa 14-10 (4-3, 2-2, 2-1, 6-4). Kod Primorja najefikasniji su bili Denes Varga, Sandro Sukno i Paulo Obradović sa po tri gola, a momčad Juga su predvodili Nikola Janović i Josip Šutalo sa po dva pogotka. Rezultati 6. kola: Primorje EB - Jug CO 14-10, Mladost - POŠK 10-7, Medveščak - Šibenik 8-8, Primorac Kotor - Jadran HN 9-10, Mornar BS - Budva 12-7, Branik - Jadran Split 6-14. Na ljestvici vodi Primorje sa 18 bodova, slijede Jug, Mornar BS, Mladost i Jadran Herceg Novi sa po 15 bodova.

ZAGREB - U 6. kolu regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je u subotu na domaćem terenu pobijedila Široki sa 85-76 (52-34). Kod Cedevite, koja ima omjer pobjeda i poraza 5-1, najbolji su bili Nolan Smith sa 19 i Miro Bilan sa 15 koševa, a ekipu Širokog predvodio je Julius Coles sa 13 poena. Zadar je u gostima kod Krke iz Novog Mesta slavio sa 80-79 (44-44), a do pobjede ih je predvodio Marko Šutalo sa 26 koševa. Kod Krke najbolji je bio Jaka Klobučar sa 17 poena. Zadar sada ima omjer 2-4. U nedjelju Cibona gostuje kod beogradskog Partizana. Poredak: Cedevita 5-1, Crvena zvezda i Partizan 4-1, Radnički, Igokea, Krka, Mega Vizura, Szolnoki 3-3, Cibona i Budućnost 3-2, MZT, Široki i Zadar 2-4, Olimpija 0-6.

MADRID - U 12. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Sevilla je u subotu na domaćem terenu poražena od Celte sa 0-1 pogotkom Alexa Lopeza u 47. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ponovno je bio najbolji igrač Seville. Svojim suigračima je namjestio tri izgledne prilike. Prvo u 11. minuti je odlično uposlio Stéphanea Mbiaju, koji iz neposredne blizine glavom puca pored gola. U 66. minuti asistirao je Sebastiánu Cristóforu, a u 83. Vitolu, ali obojica su bili neprecizni. U 82. minuti Rakitić je mogao biti strijelac, njegov odličan udarac sa 30 metara u donji desni kut vratar Hugo Mallo uspio je obraniti. Real Madrid je u gostima pobijedio Rayo Vallecano sa 3-2, a hrvatski reprezentativac Luka Modrić bio je asistent za vodeći gol "kraljevskog kluba", kojeg je zabio Cristiano Ronaldo u 3. minuti. Poredak: 1. Barcelona 34 boda, 2. Atletico Madrid 30, 3. Real Madrid 28,... 11. Sevilla 13.

MADRID - Nakon 12. kola nogometnog prvenstva Španjolske na listi najkorisnijih igrača Primere Ivan Rakitić je na četvrtom mjestu, sa 7 golova i 3 asistencije. Ispred njega su samo Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Diego Costa (Atlético Madrid) i Lionel Messi (Barcelona).