Matić je, nakon sastanaka izaslanstava Srbije i Hrvatske i susreta predsjednika Ive Josipovića i Tomislava Nikolića te sastanka s premijerom Ivicom Dačićem i ministrom pravosuđa Nikolom Selakovićem, rekao kako je dobio čvrsta uvjeravanja da će srbijanska strana učiniti sve što je pravno moguće kako bi slučaj Marić bio riješen, buduće je protiv njega u tijeku još jedna proces pred srbijanskim pravosuđem.
"Nakon sugestije predsjednika Tomislava Nikolića dogovoreno je da oba ministarstva pravosuđa odrede ljude koji će se konkretno baviti slučajem Marić kako bi mu se omogućilo premještanje u Hrvatsku", rekao je Matić.
Matić je potvrdio i dogovor dvije strane da Veljko Marić u međuvremenu iz zatvora u Padinskoj skeli kod Beograda uskoro bude premješten u Kazneno-popravni zavod u Sremskoj Mitrovici, u kojem su znatno bolji uvjeti.
Marić je uhićen 2010. godine na granici Srbije i Bugarske, a u Beogradu je pravomoćno osuđen na 12 godina zatvora zbog ubojstva civila u Grubišnom Polju 1991. godine.
Žalbeni sud u Beogradu je u ožujku 2012. potvrdio prvostupanjsku presudu Odjela za ratne zločine Višeg suda u Beogradu kojom je nekadašnji pripadnik Zbora narodne garde (ZNG) Veljko Marić osuđen na 12 godina zatvora.
Sud je kao neutemeljenu odbilo žalbu Marića, optuženog za ratni zločin u selu Rastovac 31. listopada 1991. godine.
U prosincu 2012. godine Marić je uputio apel vlastima u Hrvatskoj žaleći se što mu je suđeno u Srbiji i zbog kazne koja mu je izrečena.
Odvjetnik Veljka Marića Đorđe Dozet potvrdio je za Hinu u travnju ove godine da između resornih ministarstva Srbije i Hrvatske postoji komunikacija čiji bi cilj i ishod trebala biti suglasnost i odluka da se hrvatskog branitelja izruči Hrvatskoj na izdržavanje kazne od 12 godina zatvora i okončaju postupci protiv njega koje vodi srbijansko pravosuđe.