Londonski burzovni indeks Ftse pritom je oslabio 0,42 posto, na 6.595 bodova, frankfurtski DAX za 0,23 posto, na 8.593 boda, a pariški CAC za 0,35 posto, skliznuvši na 4.137 bodova.
Automobilski sektor bio je najveći gubitnik, uz prosječan pad cijena dionica od 1,3 posto, nakon objave slabih podataka o prodaji automobila na europskom tržištu. Udruženje europskih proizvođača objavilo je da je prodaja automobila prošli mjesec smanjena za 4,9 posto.
Najveći pojedinačni gubitnik bio je njemački proizvođač automobilskih dijelova i guma Continental, s padom cijena dionica od 3,5 posto.
"Podaci o prodaji automobila pokazuju da u Europi i dalje postoje strukturni problemi ... a ako američka središnja banka Fed objavi smanjenje poticaja, to će pripomoći aktualnim dobitonosnim prodajama", kazao je Joe Rundle, čelnik trgovanja u tvrtki ETX Capital. "Potom će se nakon blagog povlačenja ukazati nove dobre prilike za kupnju dionica", dodao je.
Fokus ulagača usmjeren je redovnom mjesečnom zasjedanju Feda koje danas započinje a završava sutra. Očekuje se da će monetarna vlast u SAD-u odlučiti smanjiti monetarne poticaje gospodarstvu, uz procjene da bi aktualni program kupovina obveznica, čija mjesečna vrijednost doseže 85 milijardi dolara, mogao biti smanjen za 10 milijardi dolara.
Indeks Tokijske burze Nikkei danas je oslabio za 0,65 posto, na 14.311 bodova.