U stranačkom priopćenju za javnost SDSS-a, navodi se kako zagovaranje kolektivne krivice, nepoštivanje odluka pravosudnih tijela i organiziranje kampanje u tzv. prikupljanju dokaza, kao u slučaju Vojislava Stanimirovića, predstavljaju zabirnjavajuće i uznemiravajuće pojave, kojima se ozbiljno narušavaju ustavna i zakonska prava građana srpske nacionalnosti.
Također se ocjenjuje kako se protiv predsjednika SDSS-a Vojislava Stanimirovića "konstruiraju optužbe za nečasna djela ratnih zločina za koja mjerodavna državna tijela u više navrata nisu našla nikakvu osnovanost".
Glavni odbor očekuje da se najnovijom kaznenom prijavom protiv Vojislava Stanimirovića "pozabave" mjerodavna državna tijela kao i tijela Hrvatskoga sabora, kako bi se zaustavile "razorne i sramotne posljedice koja ova i slične kampanje imaju za istaknute pripadnike srpske zajednice, naše organizacije i naš položaj u hrvatskom društvu".
Kaznenu prijavu protiv Vojislava Stanimirovića novinarka Karolina Vidović Krišto i povjesničar Josip Jurčević podnijeli su Županijskom državnom odvjetništvu u Osijeku preko odvjetničkoga ureda zagrebačkoga odvjetnika Zvonimira Hodaka. Kaznena prijava, između ostaloga sadrži opis i mjesta počinjenja kaznenih djela kao i imena nekolicine svjedoka.
Protiv Vojislava Stanimriovića do sada je već bilo podneseno nekoliko kaznenih prijava u kojima ga se sumnjičilo za počinjenje ratnih zločina 1991. i 1992. godine u Vukovaru i Tovarniku. Do sada, međutim, državno odvjetništvo nije pronalazilo postojanje osnovane sumnje da je Stanimirović bio počinitelj nekog od zločina za koja ga se sumnjičilo.