Kordež je lanac za trgovinu tehničkom robom vodio u vrijeme Merkurove najveće ekspanzije, a 2007. bio čak proglašen i najuspješnijim slovenskim menadžerom.
Njemu i suradnicima sudilo se zbog poslovnih malverzacija povezanih s tzv. tajkunskom privatizacijom tvrtke. Riječ je o nekoć proširenom modelu menadžerskog otkupa kojim su poslovodstva nekadašnjih društvenih poduzeća, preko vlastitih tvrtki koje su osnivali, otkupljivala tvrtke koje su vodili, a da za to nisu imala vlastita sredstva nego preko kredita banaka. Banke su u to vrijeme za jamstvo kredita prihvaćale tadašnju vrijednost dionica tvrtki koje su se privatizirale.
Model je došao u krizu nakon izbijanja financijske krize, kad je vrijednost dionica pala pa se krediti nisu mogli otplaćivati niti financijskim ispumpavanjem tvrtki, a kasnije je nazvan modelom tajkunske privatizacije.
Kordež je Merkur vodio desetak godina, a lanac je u vrijeme najveće ekspanzije imao milijardu eura godišnjih prihoda, ali se prije dvije godine morao restrukturirati kako bi izbjegao stečaj i kako bi banke i dobavljači pristali na reprogram više od 300 milijuna eura potraživanja.