Posada Fantela/Marenić treća u Medembliku

Autor: rsal
MEDEMBLIK, 25. svibnja 2013. (Hina) - Šime Fantela i Igor Marenić zauzeli su treće mjesto u klasi 470 na regati Europskog kupa u nizozemskom Medembliku.

Šime i Igor su plovu za odličja treći prošli ciljem i zauzeli treće mjesto ukupno, iza australske posade Belcher/Ryan i Novozelanđana Snow-Hansen/Wilcox.

"Zadovoljni smo kako smo jedrili, no novi format natjecanja je takav da smo izgubili drugo mjesto i završili kao treći. Ostali smo na postolju i to nam je najvažnije", kazao je Šime Fantela.

U Medembliku se vozilo po novom formatu u kojem se svi prijašnji rezultati brišu, te se u finale ulazi bez prethodno osvojenih bodova.

Hrvatski jedriličari se vraćaju kući, a potom slijedi glavni dio sezone. Dvojcima klase 470 slijedi Europsko prvenstvo u talijanskoj Formiji sredinom lipnja, potom su Mediteranske igre u Turskoj, a 49eri će krajem lipnja u njemački Kiel na još jednu regatu Europskog kupa, pa potom na Europsko prvenstvo u Dansku.