Togo - Alžir 2:0

Autor: rsal
RUSTENBURG, 26. siječnja 2013. (Hina) - U susretu 2. kola D skupine Afričkog prvenstva u južnoafričkom gradu Rustenburgu nogometaši Toga su svladali Alžir s 2:0, pa su Alžirci, koje vodi bivši trener Dinama Vahid Halilhodžić, ostali bez šansi za četvrtfinale.

Togoanci su pobijedili pogocima golom Emannuela Adebayora (32) i Dove Womea u sudačkoj nadoknadi, a bila je to vjerojatno i najduža utakmica u povijesti afričkih prvenstava. Naime, u 87. minuti je jedan alžirski igrač uspio pomaknuti okvir togoanskog gola, pa je uslijedio 20-minutni prekid kako bi se osposobila konstrukcija. Kada je to konačno učinjeno, suci su neobjašnjivo utakmicu produžili čak 13 minuta.

Ranije su u ovoj skupini nogometaši Obale Bjelokosti pobijedili Tunis s 3:0 i osigurali četvrtfinale. Pogotke su za Obalu Bjelokosti postigli Gervinho (21), Yaya Toure (87) i Didier Ya Konan (89), a ova utakmica će pamtiti jer po prvi puta otkad igra za reprezentaciju Didier Drogba nije započeo utakmicu. Drogba je u igru ušao tek u 66. minuti.

Obala Bjelokosti ima maksimalnih šest bodova i sigurno su u četvrtfinalu. Tunis i Togo imaju po tri boda, a Alžir nijedan, a u zadnjem kolu igraju Obala Bjelokosti - Alžir, te Togo - Tunis.

1. Obala Bjelokosti 2 2 0 0 5:1 6

2. Togo 2 1 0 1 3:2 3

3. Tunis 2 1 0 1 1:3 3

4. Alžir 2 0 0 2 0:3 0