Primorje EB osvojilo kup

Autor: dlug
ZAGREB, 24. studenog 2012. (Hina) - Vaterpolisti riječkog Primorja Erste banke po drugi put su osvojili hrvatski Kup nakon što su danas u finalu sa 11:9 (2:1, 4:2, 3:4, 2:2) pobijedili dubrovački Jug Croatia osiguranje. Susret je odigran na bazenu Mladosti, a sudili su pred 1.200 gledatelja Periš iz Splita i Štampalija iz Šibenika.

Jug CO: Bijač, Vranješ, Bošković 3 (2), Janović, Joković 2, Azavedo, Marković, Bušlje 1, Karač 1, Dobud, Ivović 2 (1), Macan, Nižić, Pavlović.

Primorje EB: Vićan, Obradović 3, Paškvalin, Krapić, De. Varga 3, Sukno 1, Muslim 1, Jelača, Dan. Varga 1, Barač, Šetka 1, Garcia 1, Križanec, Pavlović.

Peterci: Jug CO 3 (3), Primorje EB -

Realizacija igrača više: Jug CO 14 (4), Primorje EB 7 (3)

Vaterpolisti Primorja EB posve zasluženo su slavili u 21. izdanju hrvatskog Kupa ponovivši tako uspjeh iz 1995. godine kada su prvi put slavili u ovom natjecanju. Riječani su cijeli susret bili u vodstvu i nisu dozvolili Jugašima da izjednače. Mladi strateg Ivan Asić potpuno je nadmudrio iskusnijeg kolegu Veselina Đuhu i mudrom taktikom zaustavio glavne adute Juga Nikšu Dobuda, Tonia Azaveda i Nikolu Janovića koji nisu postigli niti jedan pogodak. S druge strane kod Primorja je briljirao vratar Fran Vićan sa 11 obrana, a sjajno su igrali i Paolo Obradović i Denes Varga postigavši po tri gola.

U susretu za treće mjesto Mladost je pobijedila splitski Jadran 15:10, dok je u finalu kupa za vaterpolistice ekipa Mladosti pobijedila splitsku Buru 12:7 po treći put osvojivši kup.