SP 2014: "Šestica" Njemačke u Dublinu

ZAGREB, 12. listopada 2012. (Hina) - Nogometaši Njemačka slavili su s spektakularnih 6:1 u Dublinu protiv Irske, dok su Švicarci propustili kod kuće slaviti protiv Norveške (1:1)

U Pireju su Grčka i BIH odigrali bez zgoditaka, 0:0.

Nogometaši Italije uspješno su prošli gostovanje u Armeniji, te su pobjedom 3:1 došli na čelo B skupine kvalifikacija za SP 2014, dok su svjetski prvaci Španjolci iznimno lako prošli gotovanje u Bjelorusiji. Španjolci su u Minsku slavili protiv Bjelorusije s uvjerljivih 4:0, a junak dvoboja bio je napadač Barcelone Pedro s tri pogotka.

Talijani su i bez bolesnog Balottelija skršili otpor Armenaca u drugom dijelu, a pogotke su postigli Pirlo, De Rossi i Osvaldo, dok je strijelac za domaćine bio igrač Šahtara Mkhitarjan.

U Istanbulu je Rumunjska slavila protiv Turske pogotkom Grozava u 45. minuti, pa su Rumunji i dalje s maksimalnim učinkom u ovoj skupini nakon tri utakmice. Turci su u velikim problemima jer nakon tri susreta već imaju dva poraza. U Sofiji su Bugarska i Danska odigrali 1:1, a Bugari su 64 minute igrali s igračem manje.

U skupini E Island je u Tirani pobijedio Albaniju s 2:1, a taj susret je bio prekinut više od pola sata zbog proloma oblaka. Zlatan Ibrahimović je svojim pobjedničkim pogotkom za 2:1 spasio Šveđane sramote na Farskim otocima u kvalifikacijama za SP 2014. Šveđani su došli na Farske otoke u skupini C kao veliki favoriti, no u 57. minuti domaćini su poveli zgoditkom Baldvinssona. Šveđane su spasili igrači rođeni na Balkanu- prvo je Kačaniklić, igrač makedonskih korijena, zabio za 1:1 u 65. minuti, a 15 minuta prije kraja Ibrahimović je postigao pogodak za pobjedu Šveđana. U ovoj skupini Kazahstan i Austrija su odigrali bez zgoditaka 0:0.

U skupini B Česi su kod kuće slavili protiv Malte s 3:1 i to nakon što je u poluvremenu bilo 1:1.U skupini I Finska i Gruzija su u borbenoj utakmici odigrali 1:1, a domaćini su izjednačili s igračem manje.

Ranije su u dvoboju F skupine kvalifikacija za SP 2014 nogometaši Rusije su u Moskvi svladali Portugal s 1:0, te su na čelu skupine s maksimalnih devet bodova. Pogodak odluke na kišom natopljenom terenu s umjetnom travom stadiona Lužnjiki postigao je Aleksandar Keržakov već u 6. minuti dvoboja nakon proigravanja Romana Širokova. Portugalci su imali više prilika u prvom dijelu, a u drugom poluvremenu je ruski izbornik Fabio Capello zatvorio utakmicu i zaustavio portugalske napadače na čelu s Cristianom Ronaldom, koji je igrao unatoč ozljedi. U ovoj skupini kasnije igraju Luksemburg i Izrael, a na ljestvici vode Rusi s devet bodova ispred Portugala koji ima šest.

SKUPINA B

ČEŠKA - MALTA 3:1 (Gebreselassie 34, Pekhart 52, Režek 68//Briffa 38). Promašeni penal: Mifsud (Mal, 90+3)

ARMENIJA - ITALIJA 1:3 (Mkhitarjan 28//Pirlo 11pen, De Rossi 64, Osvaldo 82)

BUGARSKA - DANSKA 1:1 (Rangelov 7//Bendtner 40); CK: Bandalovski (Bug, 26)

KAZAHSTAN - AUSTRIJA 0:0

FARSKI OTOCI - ŠVEDSKA 1:2 (Baldvinsson 57//Kačaniklić 65, Ibrahimović 75)

IRSKA - NJEMAČKA 1:6 (Keogh 90+2//Reus 32, 40, Özil 55-pen, Klose 58, Kroos 61, 83)

ESTONIJA - MAĐARSKA 0:1 (HAJNAL 47)

NIZOZEMSKA - ANDORA 3:0 (van der Vaart 7, Huntelaar 15, Schaken 50)

SKUPINA E

ALBANIJA - ISLAND 1:2 (Edgar Cani 29//Birkir Bjarnason 18, Gylfi Sigurdsson 81)

ŠVICARSKA - ALBANIJA 1:1 (Gavranović 78//Hangeland 82)

SLOVENIJA - CIPAR 2:1 (Tim Matavž 38,61//Efstathios Aloneftis 82)

RUSIJA - PORTUGAL 1:0 (Keržakov 6)

LUKSEMBURG - IZRAEL 0:6 (Radi 4, Ben Basat 12, Hemed 27, 73, 90+1, Melikson 60)

SKUPINA G

LIHTENŠTAJN - LITVA 0:2 (Cesnaukis 55, 75)

SLOVAČKA - LATVIJA 2:1 (Hamšik 3-pen, Sapara 7//Verpaskovskis 84-pen)

MOLDAVIJA - UKRAJINA 0:0

ENGLESKA - SAN MARINO 5:0 (Rooney 35-pen, 70, Wellbeck 36,72, Oxlade Chamberlain 77)