"Proučavamo projekt kako bismo utvrdili poštuju li se i dalje naši komercijalni i strateški ciljevi", kazala je za AFP glasnogovornica njemačkog poduzeća, djelomično potvrdivši izvješće njemačkog tjednika Der Spiegel.
U drugoj polovini travnja mađarska naftna i plinska grupa MOL objavila je da želi prodati svoj udio u projektu i da će ga prestati financirati zbog ozbiljnih dvojbi u vezi s upravljanjem i strukturom, te s nabavom plina.
Cilj je Nabucca smanjiti ovisnost Europse o ruskom plinu gradnjom cjevovoda za prirodni plin na potezu od Turske do Austrije.
MOL, austrijska plinska i naftna grupa OMV, bugarski Bulgargaz, rumunjski Transgaz, turski BOTAS i njemački RWE potpisali su sporazum o suradnji na tom projektu u listopadu 2002.
Plinovod bi trebao transportirati 31 milijardu prostornih metara plina godišnje od Kapijskog mora do Austrije preko Turske, Bugarske, Rumunjske i Mađarske, počevši od druge polovine 2017.
Projekt podupire Europska unija a konkurira ruskom plinovodu Južni tok. Opterećen je brojnim problemima, uključujući nedostatak mogućih dobavljača.