SKV: Sport u 12.30 sati

Autor: imli
ZAGREB, 8. travnja 2012. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

BUENOS AIRES - Hrvatska muška teniska reprezentacija gubi sa 1-2 u četvrfinalnom susretu Davis Cupa na gostovanju protiv Argentine u Buenos Airesu nakon što su Marin Čilić i Ivo Karlović izgubili dvoboj parova od Davida Nalbandiana i Eduarda Schwanka sa 6-3, 6-7 (6), 3-6, 7-6 (6), 6-8 nakon pet sati igre. Naši su tenisači propustili veliku prigodu za vodstvo jer su nakon osvojenog prvog seta imali i prednost "breaka" u drugom, ali tu prednost nisu iskoristili. U četvtrtom su setu dva puta propuštali servis za set, ali su ga ipak uspjeli dobiti u "tie-break", da bi u petom setu kod vodstva 4-3 imali priliku za oduzimanje servisa Nalbandianu koju nisu iskoristili. Kod rezultata 6-6 u petom setu Karlović je izgubio servis nakon nekoliko velikih pogrešaka, a zatim je Schwank suvereno odservirao za meč i vodstvo Argentine od 2-1. Hrvatska sada za prolazak u polufinale mora dobiti oba pojedinačna susreta u nedjelju kada se od 15.30 sati sastaju Juan Martin Del Potro i Marin Čilić, a nakon njih bi trebali igrati David Nalbandian i Ivo Karlović. Pobjednik susreta Argentina - Hrvatska će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Češka - Srbija u kojem je trenutačni rezultat 2-1 za Češku.

8. Brod Svjetlost 6 1-5 7

ZARAGOZA - Sjajni Argentinac Lionel Messi s dva je gola protiv Reala iz Zaragoze u 31. kolu španjolskog nogometnog prvenstva postao prvi igrač koji je postigao 60 pogodaka za svoj klub u jednoj sezonu u službenim utakmicama u nekoj od najjačih europskih liga nakon gotovo 40 godina. Messi je u dasadašnjem tijeku sezone postigao 60 pogodaka za Barcelonu, a pred njim je još sedam kola Primere, finale španjolskog Kupa, te dva polufinalna ogleda u Ligi prvaka. Posljednji igrač koji je postigao najmanje 60 golova za svoj klub u jednoj sezoni bio je Gerd Mueller koji je postigao 67 golova za Bayern u sezoni 1972/73.

CHARLESTON - U finalu WTA turnira tenisačica u Charlestonu igrat će Čehinja Lucie Šafarova i Amerikanka Serena Williams. Šafarova je polufinalu deklasirala Slovenku Polonu Hercog sa 6-0, 6-0, dok je Serena svladala Australku Samanthu Stosur sa 6-1, 6-1 i tako "osvetila" svoju stariju sestru Venus koja je ispala u četvrtfinalu upravo od Stosur.