Predsjednik udruge slovenskih glazbenika, kantautor Zoran Predin, izjavio je da bi se uvođenjem novih pravila koja predviđa ACTA kršila ljudska prava i da je takav način zaštite od piratstva zapravo u interesu velikih izdavača i diskografskih kuća, a ne samih autora.
Naprotiv, ako sporazum ACTA sada prihvate Europski parlament i nacionalni parlamenti, to bi značilo "smrt neovisne autorske kreativnosti", izjavio je Predin.
Protivnici ACTA-a u Sloveniji navode da je slovenska vlada na ACTA-u pristala u netransparentnom postupku i bez savjetovanja s udrugama civilnog društva pa za subotu u Ljubljani i Mariboru najavljuju javne prosvjede.
ACTA-u su do sada potpisale 22 od 27 zemlje Europske unije, među njima i Slovenija. No, neke je veće zemlje, poput Njemačke, još nisu potpisale.
Protiv ACTA-e izjasnila se javnim izjavama i većina slovenskih zastupnika u Europskom parlamentu. Slovenska veleposlanica u Japanu Helena Drnovšek Zorko, koja je u ime slovenske vlade, na nedavnom sastanku u Japanu, stavila potpis pod taj međunarodni sporazum koji još nije na snazi, izjavila je da se osobno ne slaže s ACTA-om.
Hakerska grupa koja sebe naziva Anonymous, a koja se protivi ACTA-i, pozvala je slovensku vladu da do subote povuče svoj potpis s konvencije, a u protivnom će napasti njene internetne stranice, objavili su slovenski mediji.