Kumulativno se u dvanaest mjeseci prošle u odnosu na isto razdoblje godine ranije bilježi pad industrijske proizvodnje za 1,2 posto.
Prema glavnim industrijskim grupacijama, u prosincu prošle u odnosu na prosinac 2010. godine najviše je porasla proizvodnja kapitalnih proizvoda, za 32,7 posto. Proizvodnja trajnih proizvoda za široku potrošnju na godišnjoj je razini veća za 15,2 posto, a netrajnih proizvoda za široku potrošnju, za 3 posto.
Pala je, pak, proizvodnja energije, za 17,1 posto te intermedijarnih proizvoda, za 4,9 posto.
Statistika prema djelatnostima na godišnjoj razini pokazuje rast proizvodnje u prerađivačkoj industriji, za 5,5 posto, dok je u rudarstvu i vađnjenju proizvodnja pala za 14,5 posto, a u opskrbi električnom energijom, plinom, parom i klimatizacijom za 14,2 posto.
U okviru prerađivačke industrije i nadalje najveći pad proizvodnje bilježi proizvodnja računala te elektroničkih i optičkih proizvoda koja je u prosincu lani u odnosu na prosinac 2010. godine pala za 80,1 posto.
Visok pad proizvodnje na godišnjoj razini bilježi i proizvodnja kemikalija i kemijskih proizvoda za 29,2 posto, proizvodnja koksa i rafiniranih naftnih proizvoda za 26,9 posto, proizvodnja metala, za 23,1 posto itd.
Istodobno pak statistika najveći rast bilježi u popravku i instaliranju strojeva i opreme, za 51,5 posto, proizvodnji ostalih prijevoznih sredstava, pod kojom statistika vodi i brodogradnju, za 46,6 posto, proizvodnji motornih vozila, prikolica i poluprikolica, za 37,7 posto, proizvodnji strojeva i uređaja, za 20,4 posto itd.
Po podacima DZS-a, zalihe gotovih proizvoda pri proizvođačima u prosincu su u odnosu na studeni lani veće za 1,9 posto, dok su na godišnjoj razini, u odnosu na prosinac 2010., manje za 5 posto.