Neto dobit DB-a iznosila je u razdoblju od srpnja do kraja rujna 777 milijuna eura, pri čemu u banci napominju da usporedbe na godišnjoj razini nemaju previše smisla budući da su u prošlogodišnjem trećem tromjesečju zabilježili jednokratni trošak povezan s kupovinom Postbanka a time i neto gubitak od 1,2 milijarde eura.
Usporedbe s prvim i drugim ovogodišnjim tromjesečjem odražavaju pak pogoršanje stanja na tržištu, kazao je izvršni direktor DB-a Josef Ackermann. Banka je u srpnju izvijestila o neto dobiti u drugom tromjesečju od 1,2 milijarde eura.
Zbog dužničke krize u eurozoni, previranja na tržištu i straha od usporavanja svjetskog gospodarstva financijska klima pogoršala se i kliznula na najnižu razinu od urušavanja Lehman Brothersa 2008., naglasio je Ackermann.
Švicarski UBS izvijestio je pak u utorak da je u trećem tromjesečju ostvario neto dobit od 1,018 milijardi švicarskih franaka, i to usprkos trošku od 1,849 milijardi franaka povezanom sa skandalom s neovlaštenom trgovinom.
Banka je nakon otkrivanja neovlaštenih transakcija 31-godišnjeg trgovca Kwekua Adobolija sredinom rujna upozorila da će možda izvijestiti o gubitku u trećem tromjesečju, da bi naknadno najavila "skromnu neto dobit".
Rezuultat je nešto niži nego prošle godine kada je UBS ostvario neto dobit od 1,66 milijardi godina, ali je nepromijenjen u odnosu na prethodna tri mjeseca.
U UBS-u napominju da je aktualna gospodarska klima možda obilježena previranjima ali su prognoze za njihove klijente i dioničare "neupitno solidne".