Nakon što ga je uhitila imigracijska policija, Drača, kojega se tereti za tjelesno zlostavljanje ratnih zarobljenika, u pritvoru američkog Federalnog zatvora čeka na deportaciju u Srbiju, navodi se.
Kako se ističe, Županijski sud u Šibeniku je u studenom 1992. otvorio istragu u odsutnosti protiv 29 zatvorskih čuvara, među kojima i Željka Drače, zbog sumnje da su od rujna 1991. do listopada 1992. godine "u objektu Stare bolnice u Kninu fizički maltretirali zatvorenike".
Drača je, navodi se, nakon operacije "Oluja" 1995. sa svojom obitelji otišao iz Hrvatske u Srbiju odakle se, nakon nekoliko godina, odselio u SAD gdje ga je dočekala hrvatska tjeralica za ratne zločine.
Nakon što mu je zajamčeno da njegova supruga i djeca mogu ostati u SAD-u, on je pred Imigracijskim sucem pristao na deportaciju u Srbiju.
To je prvi slučaj, navodi isti izvor, da netko od Srba uhićenih temeljem hrvatskih tjeralica bude deportiran u Srbiju umjesto izručenja Hrvatskoj.
Navodno se iz pribavljenih sudskih spisa iz Hrvatske nije moglo zaključiti da je Drača maltretirao ijednog zatvorenika te će on, umjesto izručenja u Hrvatsku, biti deportiran u Srbiju, odakle će nastaviti pravnu borbu za dokazivanje nevinosti.