Manji prosvjedni skupovi održani su i u drugim dijelovima, napose u El-Arihu, na sjeveru Sinaja, gdje su dvije osobe poginule, a desetak policajaca je ranjeno kada je nakon završetka prosvjednog skupa stotinjak naoružanih osoba u kamionima i na motociklima, mašući zastavama s islamističkim sloganima, zapucalo na policijsku postaju.
Na trgu Tahriru, u središtu egipatske prijestolnice, prosvjednici pristigli iz svih krajeva zemlje pokazali su svoju snagu.
Okupili su se kako bi stali u obranu "islamskog identiteta Egipta", kako kažu, i zatražili da se parlamentarni izbori održe u jesen, kako je i dogovoreno. Neki su čak izvikivali slogane u kojima su pozivali na uspostavu "islamske države".
Postojala je bojazan da će se ti prosvjednici, okupljeni na poziv salafista - fundamentalista - i moćne Muslimanske braće, sukobiti s aktivistima sekularnih organizacija koji od 8. srpnja borave u šatorima na trgu Tahriru.
Prošlog tjedna, nakon dvodnevnih pregovora, pristaše sekularnosti i radikalni muslimani dogovorili su se da će zanemariti međusobne razlike i zajednički poduprijeti zahtjeve narodne pobune koja je počela u siječnju-veljači a završila se Mubarakovim odlaskom.
No dogovor je propao pošto je dvadesetak skupina u priopćenju objavilo da se zbog islamističkih slogana povlače s prosvjeda.
Među zahtjevima prosvjednika su prekid suđenja civilima na vojnim sudovima, suđenje čelnicima bivšeg režima i preraspodjela bogatstva.