Na popisu najtraženijih militanata također je Siradž Hakani, operativni zapovjednik Hakani mreže - saveznika Al Kaide i talibana, Ilijas Kašmiri vođa skupine Harkat-ul-Džihad al-Islami i Atija Abdel Rahman šef operaacija Al Kaide.
Popis je sačinjen tijekom tri zasebna sastanka između viših pakistanskih i američkih dužnosnika u protekla dva tjedna, prema navodima američkih i pakistanskih obavještajnih dužnosnika.
Obraćajući se novinarima u Islamabadu, američka državna tajnica Hillary Clinton rekla je kako SAD očekuje da Pakistan odobri "zajedničku akciju protiv Al Kaide i njezinih podružnica" dodajući kako još "još uvijek postoji puno hitnoga posla".
Clinton se privatno sastala s pakistanskim predsjednikom Asifom Ali Zardarijem, a zatim se sastala s većom skupinom koja je uključivala načelnika stožera kopnene vojske generala Ašfaka Parveza Kajanija i generala Ahmad Šuja Pašu, koji vodi pakistansku obavještajnu službu ISI.
Clinton je rekla da su nakon Bin Ladenove smrti, Sjedinjene Države i Pakistan stigle na "prekretnicu", a visoki dužnosnici administracije su kazali da bi SAD, ako Pakistan ne pruži više suradnje, mogle ukinuti oko dvije milijarde dolara godišnje pomoći.
"Na vladi Pakistana je da poduzme odlučne korake u danima koji su pred nama", rekla je Clinton.
Današnja četiri sata sastanaka bila su namijenjena "ponovnoj izgradnji povjerenja" nagriženog izvođenjem jednostranog američkog napada u kojem je ubijen Bin Laden bez prethodnog informiranja Pakistana, rekao je načelnik američkog združenog stožera admiral Mike Mullen, koji je bio prethodnica posjeta državne tajnice Islamabadu.
Nakon što je Clinton otputovala, Mullen se sastao sa svojim ekvivalentom, načelnikom pakistanskog združenog stožera generalom Kalid Šamim Vineom, te načelnikom stožera ratne mornarice admiralom Nomanom Baširom, rekao je američki dužnosnik.
Jedna od mjera izgradnje povjerenja, prema riječima Hillary Clinton, dogodila se u petak ujutro kada je CIA ušla u bivši kompleks Bin Ladena u Abotabadu, sa sofisticiranom opremom kako bi pronašla materijale skrivene u zidovima. Visoki američki dužnosnik je rekao da je molba za pristup CIA-e čekala nekoliko tjedana, a Pakistanci su je odobrili tek u zadnjih nekoliko dana.