U središtu pozornosti Viennafaira, velike bečke tracionalne kulturne priredbe, nalazi se suvremena umjetnost iz država sjeverne i jugoistočne Europe. Sa 127 galerija, oko tisuću umjetnika i više od 200 akreditiranih novinara te uz očekivanih 15 do 20 tisuća posjetitelja, Viennafair je najveći sajam suvremene umjetnosti u Austriji, rekao je umjetnički voditelj sajma Georg Schoelhammer. Dodao je da je sajam postao mjesto susreta istoka i zapada Europe, na kojemu se predstavljaju galerije, a umjetnici uspostavljaju veze i dogovore o budućoj suradnji, a i mjesto je susreta umjetnika i umjetnosti galerista, sponzora, kolekcionara iz Europe i prekomorskih zemalja ove godine najavilo je dolazak više od 400 kolekcionara.
Izložene su slike, skulpture, grafike, crteži, fotografije, instalacije, perfomansi. Austrijska galerija Stock i dubrovačka radionica Lazaret izlažu 20-ak djela austrijskih i hrvatskih umjetnika. Zastupljena su četiri hrvatska umjetnika, Boris Cvjetovanović, Sandro Đukić, Marko Tadić i Slaven Tolj, a naši umjetnici izložili su fotografije, video, skulpture i instalacije.
Španjolska galerija Visor izložila je sedam umjetničkih djela: fotografije, kolaže i video uratke Sanje Iveković.
Umjetnički voditelj Viennafaira Schoelhammer kazao je da činjenica da jedna španjolska galerija izlaže samo radove Sanje Iveković pokazuje koliko je hrvatska suvremena umjetnost priznata.
Viennafair od 11. do 15 svibnja prati i druge kulturne priredbe, predavanja, rasprave, videoprojekcije i filmski program.
Na Viennafairu u Beču dosad su se iz Hrvatske predstavili Muzej suvremene umjetnosti, Galerija C.A. iz Zagreba, Galerija Miroslav Kraljević iz Zagreba.