SKV: Sport u 12.30 sati

Autor: imli
ZAGREB, 11. svibnja 2011. (Hina) - Donosimo pregled važnijih vijesti do 12.30 sati:

CHICAGO - U petoj utakmici polufinala doigravanja Istočne konferencije NBA lige košarkaši Chicago Bullsa su na domaćem terenu svladali Atlanta Hawkse 95-83, te su poveli sa 3-2 u pobjedama, i još im treba jedan trijumf za plasman u finale Istoka. U izjednačenom susretu ključnim se pokazao početak posljednje četvrtine, kada su Bullsi u tri i pol minute napravili seriju 9-2 i došli do vodstva 78-70. Nakon toga Atlanta više nije bila u stanju uhvatiti priključak koji bi joj omogućio preokret. Po običaju najveći je teret na svojim leđima ponio najbolji igrač lige Derrick Rose, koji je upisao 33 koša i 9 asistencija. Uz njega, veliki posao u ekipi Chicaga odradili su Luol Deng sa 23 koša, te Taj Gibson, koji je ubacio 11 poena, ali sve u posljednjoj četvrtini, dok je centar Carlos Boozer ubilježio 11 koševa i 12 skokova. Kod Atlante najefikasniji je bio Jeff Teague sa 21 poenom, Josh Smith dodao je 16, a Joe Johnson 15 koševa. Sljedeća utakmica je u četvrtak u Atlanti, a Bullsi bi pobjedom došli do prvog konferencijskog finala nakon 1998. godine, kada su posljednji puta bili prvaci NBA lige.

DETROIT - Hokejaši Detroit Red Wingsa uspjeli su izboriti sedmu, odlučujuću utakmicu polufinala doigravanja Zapadne konferencije NHL lige protiv San Jose Sharksa, svladavši ih noćas na domaćem terenu sa 3-1, pa je sada omjer u pobjedama poravnat na 3-3, nakon što je San Jose vodio sa 3-0. Noćas su mreže mirovale sve do posljednje trećine, a onda je u 44. minuti utakmice poveo San Jose pogotkom Logana Couturea. Iskusna ekipa Detroita, koja je u posljednjih 15 godina osvojila četiri naslova prvaka (1997, 1998, 2002, 2008), uspjela je napraviti preokret u manje od dvije minute, a strijelci su bili Šveđanin Henrik Zetterberg (50:38) i Finac Valtteri Filppula (52:32). Pogodak za konačnih 3-1 zabio je Darren Helm (58:55). Odlučujuća utakmica je u četvrtak u San Joseu, a hokejaši Detroita bi mogli postati tek četvrta momčad u povijesti NHL-a koja je uspjela proći dalje nakon zaostatka od 0-3 u pobjedama. Do sada je to uspjelo samo Toronto Maple Leafsima 1942. godine, New York Islandersima (1975) i Philadelphia Flyersima (2010).

ZADAR - Košarkaši Cedevite osigurali su prvo mjesto uoči doigravanja za naslov prvaka Hrvatske kolo prije kraja natjecanja u Ligi za prvaka usprkos 80-88 (21-23, 13-24, 17-16, 29-25) porazu na gostovanju kod Zadra u susretu 13. kola. Uoči posljednjeg kola u borbi za drugo mjesto i prednost domaćeg terena u polufinalu doigravanja u prednosti je Zadar jer je u međusobnim susretima bolji od Zagreba. Za potvrdu drugog mjesta Zadrani u posljednjem kolu u subotu moraju kao gosti svladati Split. Četvrto mjesto i ogled protiv Cedevite u polufinalu osigurat će aktualni prvak Cibona ako pobijedi Alkar u Sinju.

8 Zabok 12 0 12 12 -249

GLASGOW - Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić svojim je novim pogotkom još više približio Rangers osvajanju naslova škotskog prvaka, Jelavić je u 2-0 (2-0) domaćoj pobjedi Rangersa protiv Dundee Uniteda u susretu pretposljednjeg, 37. prvenstvenog kola postigao prvi pogodak na utakmici u 21. minuti. Jelaviću je ovo bio 16. prvenstveni pogodak za Rangers. Konačnih 2-0 postavio je Lafferty već u 25. minuti. Rangers će osvojiti svoj rekordni 54. naslov prvaka, a treći zaredom ako u posljednjem kolu u nedjelju kao gost svlada Kilmarnock. No, "plavi" s Ibroxa mogli bi postati prvaci već u srijedu ukoliko Celtic izgubi od Heartsa.