Dow Jones indeks oslabio je 0,19 posto, na 12.197 bodova, dok je S&P 500 pao 0,27 posto, na 1.310 bodova, a Nasdaq indeks 0,45 posto, na 2.730 bodova.
Lanac hotela Marriott International upozorio je da će mu prihodi u prvom tromjesečju biti u donjem dijelu planiranog raspona. Cijena dionice Marriotta pala je više od 6 posto, a to je pritisnulo i druge dionice u hotelskom i potrošačkom sektoru.
Naftna kompanija Hulliburton također je upozorila da bi joj zarada u tekućem kvartalu mogla biti manja nego što se planiralo, zbog političkih previranja u sjevernoj Africi i na Bliskom istoku.
To je ulagače navelo na oprez jer su moguća i druga slična upozorenja uoči skorašnjeg početka sezone objave poslovnih rezultata kompanija za prvo tromjesečje.
Upozorenja kompanija zasjenila su dobre makroekonomske podatke. U veljači je u SAD-u potrošnja kućanstava porasla po najvišoj stopi u posljednja četiri mjesec. No, to je djelomice posljedica rasta cijena goriva.
Među najvećim je dobitnicima jučer bio S&P indeks telekomunikacijskog sektora, s rastom od 1,4 posto. Posljedica je to povećanja preporuka analitičara za dionice nekoliko telekom kompanija.
Zahvaljujući tome, cijena dionice AT&T-a porasla je 1,8, a Verizon Communicationsa 1,2 posto.
Unatoč najavama preuzimanja i dobrim makroekonomskim podacima, ulagači su jučer bili suzdržani kako zbog upozorenja nekoliko kompanija o poslovnim rezultatima, tako i zbog kriznih točki u svijetu, od Japana, preko Libije, do Bliskog istoka.
Na oprez ulagača ukazuje vrlo mršav obujam trgovanja. Na Wall Streetu, American Stock Exchangeu i Nasdaqu vlasnika je jučer zamijenilo samo oko 5,9 milijardi dionica, najmanje ove godine i znatno manje od dnevnog prosjeka od 8,04 milijarde.
I na europskim se burzama jučer trgovalo oprezno. Londonski FTSE indeks ojačao je 0,06 posto, na 5.904 boda, a pariški CAC 0,12 posto, na 3.976 bodova. Frankfurtski DAX oslabio je, pak, 0,11 posto, na 6.938 bodova.