Zločini nad nesrbima u Srebrenici, Sarajevu i Zagrebu bili su "predvidiva posljedica" te nasilne državne politike, čije su kolateralne žrtve bile stotine tisuća nedužnih civila, kazao je Harmon podsjetivši da je kreator te politike bio predsjednik Srbije Slobodan Milošević, a da ju je provodio Vrhovni savjet obrane SRJ. JNA, čiji je načelnik generalštaba bio Perišić, naoružavala je bosanske i hrvatske Srbe i sudjelovala je u etničkom čišćenju nesrba, poručio je.
Generala Perišića optužnica tereti u 13 točaka za pomaganje i podržavanje zločina nad civilima u BiH i Hrvatskoj od čega se četiri točke odnose na raketiranje Zagreba. Optužen je i za propuste u kažnjavanju počinitelja. Tužiteljstvo ga tereti da je pomagao i podržavao snage koje su izvršile masakr tisuća muslimanskih muškaraca u Srebrenici u srpnju 1995., da je pomagao dvogodišnji topnički i snajperski teror stanovnika Sarajeva u kojem su ubijene i ranjene tisuće civila, kao i raketiranje Zagreba višecjevnim raketnim bacačem Orkan 2. i 3. svibnja 1995. u kojima je poginulo najmanje sedam, a ranjeno je najmanje 194 civila. Perišić je osobno osnovao tzv. kadrovske centre preko kojih je upućivao oficire Vojske Jugoslavije u sastav snaga bosanskih i hrvatskih Srba. Same zločine počinile su snage bosanskih i hrvatskih Srba.
Harmon, koji je prvi dan završnih riječi posvetio Perišićevoj odgovornosti za zločine u BiH, poručio je kako je bivši načelnik generalštaba "pružao potporu u oružju i osoblju Vojsci Republike Srpske iako je znao njihove ciljeve i namjere prema nesrbima".