Istraživanje je pokazalo da su i dalje najbolje plaćeni poslovi u tvrtkama kojima je primarna djelatnost farmacija, plaće u tim tvrtkama su 37 posto iznad prosjeka. Slijedi IT - izrada i održavanje programskih rješenja gdje su plaće 28 posto više od prosječnih.
Najniže plaće isplaćene su u uslužnim djelatnostima (20 posto ispod prosjeka) te turizmu i ugostiteljstvu (17 posto ispod prosjeka).
Najbolje plaćena struka su inženjeri informatike sa plaćom 20 posto višom od prosjeka, a slijede inženjeri s područja prirodnih znanosti, gdje su plaće 12 posto iznad prosjeka.
Najslabije su i dalje plaćeni industrijski radnici, trgovački posrednici i prodavači, koji imaju plaće 46 posto ispod prosjeka te građevinski radnici čije su plaće 49 posto ispod prosjeka.
Promjena u odnosu na prošlogodišnji izvještaj je i porast razlike plaća između muškaraca i žena za jedan posto - tijekom prošle godine ta je razlika iznosila 18 posto u korist muškaraca, a od ožujka prošle godine do danas povećana je na 19 posto.
Po teritorijalnoj raspodjeli, najviše plaće su u Zagrebu i to 34 posto iznad prosjeka, a slijede Zagrebačka i Splitsko-dalmatinska županija.
Prema obrazovanju, osobe sa završenim fakultetom imaju 35 posto veću plaću u odnosu na osobe sa srednjom školom, dok magisterij ili doktorat povećavaju plaću u prosjeku za 58 posto u odnosu na SSS.
Prema obliku vlasništva, najviše plaće su u privatnim tvrtkama u stranom vlasništvu, a najniže u privatnim tvrtkama u pretežno domaćem vlasništvu te u udrugama.
Istraživanje je pokazalo da se, kad je o plaćama riječ, više isplati raditi u velikim tvrtkama. Tako su u tvrtkama s manje od 20 zaposlenih plaće 17 posto ispod prosjeka, dok su u velikim tvrtkama s više od 200 zaposlenika prosječno devet posto više od prosjeka.