"Razmišljanja o mogućem bolničkom boravku (Hosnija) Mubaraka u Njemačkoj konkretniji su nego se dosad vjerovalo", navodi Der Spiegel u internetskom izdanju.
Među bolnicama koje bi mogle primiti egipatskog predsjednika čiji odlazak nakon 30 godina vlasti već 15 dana traži egipatski narod, spominje se klinika Max-Grundig u Buehlu u pokrajini Baden-Wurtemberg.
Upitan za komentar glasnogovornik njemačke vlade Steffen Seibert odgovorio je kako "nije bilo ni službenog ni neslužbenog zahtjeva za takav boravak".
Mubarak se u ožujku 2010. u bolnici u Heidelbergu podvrgnuo operaciji mokraćnog mjehura i polipa, a kako tada nije imao potpredsjednika tijekom liječenja ovlasti je prenio na premijera Ahmeda Nazifa.
Mubarak je i 2001. bio hospitaliziran u Njemačkoj zbog iskliznuća diska (hernije), podsjeća agencija AFP.
Njemački političari nisu jedinstveni o takvoj mogućnosti izlaska iz egipatske krize.
"Mubaraku bi (savezna vlada) trebala diskretno signalizirati da može doći u Njemačku kada on to želi", rekao je Elmar Brok, zastupnik vladajućeg CDU-a u Europskom parlamentu za list Frankfurter Rundschau.
Takav je izlaz bio ponuđen 2003. i tada svrgnutom gruzijskom predsjedniku Eduardu Ševardnadzeu koji ponudu nije prihvatio, podsjetio je Brok.
Kao i Brok i zastupnik SPD-a u EP-u Martin Schulz drži prihvatljivom svaku mogućnost koja bi pomogla razrješenju krize u Egiptu.
Međutim, Rainer Stinner, zastupnik FDP-a u njemačkom parlamentu, smatra da bi Mubarakov dolazak radi liječenja bio prihvatljiv "ali bi vrlo problematičan bio njegov egzil u Njemačku".