Od toga je 453 milijuna kuna uloženo u rekonstrukciju hotela Amfora, Adriana i Riva, te centar Sensori spa, dok je ostalih 104 milijuna kuna uloženo u obnovu kupališta Bonj, uređenje kampa Vira, restorana Maestral, unaprijeđenje radnih uvjeta za zaposlenike renoviranjem upravne zgrade, uvođenjem novog IT sistema te u 'osvježenje' ostalih hotela u sastavu tvrtke prije svake sezone.
Dodaj da navedena ulaganja predstavljaju ukupne investicije u materijalnu imovinu Sunčanog Hvara prema revidiranom izvješću 2009.
Ističu da je cilj svih investicija bio poboljšanje ponude i podizanje hotelskih i turističkih standarda Hvara na međunarodnu razinu najpoznatijih turističkih destinacija. Smatraju da su time uspjeli privući novu strukturu gostiju, a dokazom ispravnog koncepta drže i neprekidni rast prihoda obnovljenih hotela od trenutka njihovog otvaranja te brojne svjetske nagrade, kao i to što su u sezoni 2010. kapaciteti bili prebukirani.
Navode i investicije u pojedine hotele, pa tako kažu da je u rekonstrukciju hotela Amfora na razinu četiri zvjezdice ukupno uloženo 310 milijuna kuna ili 42,47 milijuna eura. S obzirom da Amfora ima 324 sobe trošak obnove je iznosio 131,2 tisuća eura po smještajnoj jedinici.
U hotel Adriana ukupno je uloženo 61 milijun kuna ili 8,41 milijun eura. Taj hotel ima 59 soba pa je trošak po jedinici bio 142,5 tisuća eura.
U obnovu hotela Riva s 54 sobe ukupno je uloženo 43 milijuna kuna ili 5,83 milijuna eura, odnosno po jedinici 108 tisuća eura, dok je u wellnes Sensori spa centar ukupno uloženo 39 milijuna kuna.
Iznoseći usporedbu troškova investiranja u hotelima iste kategorije u različitim zemljama za 2007/2008. iz Uprave hvarske tvrtke naglašavaju kako je trošak u Sunčanom Hvaru daleko ispod troškova u ostalim poznatim europskim destinacijama, ali i ispod hrvatskog standarda. Prema analizi tvrtke Horwath Consulting u 2010. prosječna je cijena investiranja po sobi u Hrvatskoj u hotelima s pet zvjezdica bila 208 tisuća eura po sobi, a za sobu u hotelima s četiri zvjezdice 155 tisuća eura.