Ministar kulture Jasen Mesić tom je prigodom izrazio najdublju sućut obitelji te rekao kako da se opraštamo od intelektualca, osnivača mnogih kulturnih institucija i čovjeka koji je dao veliki doprinos oblikovanju hrvatskog kazališta. "Hadžić je jedan od rijetkih koji je osjećao našu društvenu zbilju, svakog čovjeka, te je posjedovao iznimnu sposobnost u pisanju humora i satire u kojima je uvijek bio dobronamjeran", istaknuo je i dodao da Satiričko kazalište Kerempuh može biti ponosno na svojeg utemeljitelja i kreatora.
Ravnatelj Kerempuha Duško Ljuština također je istaknuo da je Hadžić bio pokretač i osnivač mnogobrojnih institucija, poglavito iz područja kazališta, filma i novinarstva. "Hadžić je osnivač triju kazališta, što je rijetkost, napisao je 60-ak komedija, a posebno je veliki doprinos dao hrvatskom filmu i hrvatskom novinarstvu", rekao je.
Podsjetio je da su surađivali tridesetak godina bez ijednog nesporazuma te da je Hadžić bio častan, pošten, vrijedan i principijelan, prijatelj kakav se rijetko rađa. Izrazio je nadu da će se ova zemlja i Kerempuh znati odužiti čovjeku poput Hadžića.
Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić rekao je da je ponosan na Hadžića, koji je "izvršio svoju misiju čovjeka i velikoga kulturnog djelatnika, kojemu Zagreb i Hrvatska to neće zaboraviti".
Od Hadžića su se oprostili i Željko Koenigsknecht u ime Kerempuha te prijatelji i suradnici Boško Zatezalo i Dragutin Lučić. Na kraju komemoracije o Fadilu Hadžiću (Bileća, 1922.) prikazan je dokumentarni film Tonka Jovića.