Na konferenciji za novinare u rektoratu zagrebačkoga Sveučilišta, na kojoj je bio i rektor Aleksa Bjeliš, dekan Miličić oštro je demantirao, kako je rekao, "zlonamjerne interpretacije u nekim medijima da navedena odluka otvara vrata korupciji".
Podsjetivši da Medicinski fakultet osnovao Hrvatski sabor i obrazuje gotovo tri četvrtine svih doktora medicine u Hrvatskoj i 80 posto doktora medicinskih znanosti, Miličić je istaknuo da tijekom svoga postojanja Medicinski fakultet nikada nije bio povezan ni s jednom korupcijskom aferom vezanom za upis.
"Zbog potpuno neopravdane medijske hajke Medicinski fakultet pretrpio je osim uvreda i konkretnu štetu", izjavio je Miličić i objasnio da je Medicinski fakultet kao jedini fakultet u Hrvatskoj tek jučer, nakon višekratnih intervencija s fakulteta, uvršten na internetsku stranicu Središnjega prijavnog ureda u Agenciji za znanost i visoko obrazovanje, što je pak rezultiralo brojnim upitima i nedoumicama maturanata i njihovih roditelja koji se žele na vrijeme informirati o uvjetima upisa na Medicinski fakultet.
Napomenuo je da dodatna provjera znanja nipošto nije iznimka na zagrebačkome Sveučilištu jer, primjerice, nisu ni prošle godine bile ukinute na Pravnom, Filozofskom i Arhitektonskom fakultetu i na svim umjetničkim akademijama.
Miličić je istaknuo da je provjeru jednodušno podržao i Senat te nabrojio uvjete za upis na Medicinski fakultet u idućoj akademskoj godini. To su: završena srednja škola uz uvjet najmanje dvogodišnjega pohađanja nastave iz biologije, fizike i kemije te latinskoga jezika, kojega ako pristupnik nije odslušao u srednjoj školi mora položiti do upisa u drugu godinu studija. Potrebna je i potvrda nadležnoga školskog liječnika o zdravstvenoj i psihičkoj sposobnosti za studij medicine.
Pri bodovanju uvjeta za upis na studij uzimat će se u obzir prosječna ocjena svih godina srednjoškolskog obrazovanja koja će pridonositi ukupnom broju bodova u iznosu od 26 posto.
Položena državna matura pridonosit će pak u iznosu od 24 posto - po osam posto hrvatski (razina A) i strani jezik (razina B) te matematika (također razina B), dok će test provjere pridonijeti 50 posto od ukupnoga broja mogućih bodova.
Kad je pak riječ o državnoj maturi i rektor Bjeliš, kao i dekan Miličić te predsjednica Povjerenstva za upis na Medicinski fakultet profesorica Jasna Lovrić podržali su taj projekt kao neophodan za cjelokupnu evaluaciju srednjoškolskog obrazovanja, ali su i istaknuli da nitko ne može oduzeti pravo sveučilištu i njegovim sastavnicama da samostalno sudjeluju u dijelu postupka odabira budućih studenata, što je praksa i u većini europskih zemalja te u svijetu.