"U javnosti se nešto o tome priča, ali međutim ja nemam nikakvu službenu najavu, pa prema tome o tome ne mogu govoriti. Ako se to dogodi bit ćete na vrijeme informirani", kazao je Bebić na konferenciji za novinare u Saboru.
Novinare je, naime, zanimalo hoće li se održati izvanredno zasjedanje budući da se u medijima nagađa o rekonstrukciji hrvatske vlade.
Bebić je predstavio statističke podatke o radu Sabora u ovoj godini (27. siječnja do 15. prosinca) tijekom koje su održane četiri redovne i jedna izvanredna sjednica, ocijenivši kako ne pamti da se ikada intenzivnije radilo.
Sveukupno su sjednice trajale 92 dana ili gotovo 600 radnih sati.
Sabor je izglasao 160 zakona, od koji su 42 usklađena sa zakonodavstvom EU (u zadnje tri godine doneseno je više od 260 tzv. europskih zakona).
Sabor je u ovoj godini izmijenio i Ustav RH, donio dva Ustavna zakona, jednom mijenjao proračun za 2010. te prihvatio proračun za iduću godinu, a donio je i 133 odluke i prihvatio 69 izvješća.
Zastupnici su se, kazao je Bebić javili za riječ više od šest tisuća puta, a postavljeno je ukupno 445 pitanja.
Dvadeseta sjednica, s kojom je Sabor zaključio ovogodišnje redovito zasjedanje, trajala je ukupno 36 dana, raspravljeno je 136 točaka dnevnog reda, a Bebić je podsjetio kako je jedan od važnijih čimbenika koji je na to utjecao bila potreba usklađivanja hrvatskog zakonodavstva s onim EU.
Bebić smatra da zastupnici nisu trošili previše novca te da su se ponašali u skladu sa stanjem javnih financija i dodaje kako se u pogledu međuparlamentarnih kontakata koji su bili nužni vezano uz pregovore o ulasku u EU nije moglo previše štedjeti.
"Ne možemo postati članicom EU i upasti kao padobranci, bez pripreme i razgovora s parlamentima drugih zemalja", rekao je.
Upitan kako komentira činjenicu da u sabornici vrlo često ima tek desetak zastupnika, a što javnost vrlo negativno prihvaća, Bebić je kazao kako je malo otužno gledati praznu sabornicu. Najavio je da će Predsjedništvo sabora vjerojatno raspravljati o tome, ali i dodao kako je takvo ponašanje "na savjesti saborskih klubova i zastupnika".
Osobno je kao predsjednik Sabora u ovoj godini bio u šest službenih posjeta, a nazočio je i na osam konferencija odnosno programa u inozemstvu.
Saborske su delegacije bile na 179 inozemnih putovanja, za što je utrošeno nešto više od 2 milijuna kuna, dok su troškovi za 192 službena putovanja u zemlji iznosili nešto više od 119 tisuća kuna.
Najviše sredstava za službena putovanja u inozemstvo izdvojeno je za SDP-ovog potpredsjednika Sabora Nevena Mimicu (177 tisuća kuna), SDP-ovu zastupnicu Mariju Lugarić (145 tisuća kuna) te HDZ-ovu Mariju Pejčinović Burić (119 tisuća kuna).
Što se tiče putnih troškova po zastupnicima (auto i cestarina) u ovoj godini najviše je, 83.662 kune, potrošio HDZ-ovac Dragan Vukić, a slijede njegovi stranački kolege Rade Bošnjak (64.058 kuna) i Ivan Škaričić (62.145 kuna)